«Є речі, про яĸі немає сенсу ĸричати, бо Вас не почують»: Анастасія Гаврилова про професію журналіста

10 березня 2021 року на платформі «Zoom» відбулася зустріч студентів Хмельницького національного університету із випускницею, ведучою телепередачі «Мама інстаграма» на регіональному обласному цифровому телеканалі Хмельницького «7+», Анастасією Гавриловою. Зустріч відбулася у рамках вивчення студентами курсу «Основи журналістики», викладачем якого є кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Горячок Інна Владиславівна. Гостя ділилася своїм досвідом роботи на телебаченні, її особливостями та специфікою, а також власною життєвою історією у форматі «запитання-відповідь».

Телебачення не було мрією чи планами дівчини, адже в університеті вона вивчала зарубіжну літературу та іноземні мови. Після завершення навчання планувала стати вчителькою у школі, на що надихали її викладачі, проте цього не сталося, хоча педагогічною роботою Анастасія захоплюється й досі, але спробувати знову і піти навчати у школу не готова.

Саме через те, що не вдалося влаштуватися у школі, Анастасія знайшла роботу на телеканалі – написання текстів, але згодом керівництво запропонувало їй спробувати себе у ролі ведучої. Першою програмою ведучої стало шоу, у якому на вулицях міста пропонувала перехожим виконати якесь завдання за певну винагороду. Не завжди це було легко й з часом люди почали «тікати» від неї.

Ідея створення програми «Мама інстаграма» прийшла, коли Анастасія сама стала мамою і картинка на сторінках блогерів дуже відрізнялася від тієї, яка була у неї. Тож вона вирішила дізнатися, чи справді усе так красиво.

Не оминуло Анастасію й творче вигорання. Це сталося, коли на першому каналі, на якому працювала, змінилося керівництво і, як наслідок, ідеологія й атмосфера на каналі. Усе вирішилося з її переходом на канал «7+», де продовжила творити свою авторську програму, адже зрозуміла, що глядачі люблять саме її і будуть дивитися її шоу, на якому б каналі вона не працювала. Проте, як із людьми публічними, негатив і хейтери не оминули, але це лише загартувало її характер.

Її програму відвідують блогери з різною аудиторією, проте, за словами Анастасії, усі рівні, усі її гості. Зізналася також у тому, що робить «неправильно»: не пише сценаріїв для своєї програми, що допомагає їй будувати щиру та живу розмову. Звісно, коли про це просять гості, то не відмовляє.

Блогеркою себе не вважає, а швидше просто користувачем інстаграму, який допомагає їй знаходити героїнь своїх програм. Інстамамою себе також не називає, адже фото дитини на її сторінці є рідкісним явищем.

Зацікавив студентів обсяг роботи, а також чи вистачає часу для поєднання роботи й виховання дитини. Анастасія запевнила, що її дитина завжди мала і має маму, а роботу швидше сприймає як фріланс.

Щодо планів на майбутнє, вважає, що її програма є невичерпною, адже щодня народжуються діти й з’являються нові сторінки.

Ця зустріч була корисною, цікавою і приємною, як для студентів, так і для Анастасії Гаврилової. Вона змогла поділитись своїм досвідом, а студенти дізнатися про реальні можливості, які мають.

Галган Катерина, студентка 2 курсу
спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури
(переклад включно), перша – польська»