Захист переддипломної практики філологами-полоністами

Переддипломна практика студентів-магістрантів другого року навчання є завершальним етапом їх практичної підготовки як майбутніх фахівців і проводиться після засвоєння програм теоретичного та практичного блоків за рівнем вищої освіти «магістр» спеціальності «Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська)» з метою узагальнення й удосконалення набутих ними загальних і фахових компетенцій, оволодіння практичним досвідом і їх готовності до самостійної професійної діяльності, а також систематизації матеріалу до дипломної роботи.

Базою для проходження переддипломної практики філологів є випускова кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету, а також заклади загальної середньої освіти, мовні школи, де вже працюють магістранти (зокрема, заочної форми навчання) за спеціальністю.

Переддипломна практика є одним із найважливіших аспектів у процесі професійного становлення магістрантів. Її метою є підготовка до виконання функцій викладача (навчальної, методичної, наукової), формування у майбутніх педагогів готовності до організації навчально-виховної роботи у закладах вищої освіти.

Відповідно до графіку навчального процесу для магістрантів була проведена настановча конференція щодо організації переддипломної практики, прав та обов’язків магістранта під час практики, узагальнення результатів та звітування на кафедрі.

Нещодавно проведено онлайн-захист переддипломної практики, що тривала протягом п’яти тижнів у закладах вищої освіти, загальної середньої освіти, мовних школах у різних куточках нашої країни (м. Кривий Ріг, м. Вінниця, м. Чернігів, м. Хмельницький, м. Шепетівка, м. Нетішин та ін.).

На захисті практики були присутні керівники практики – викладачі кафедри слов’янської філології та практиканти – магістранти-полоністи, котрі із захопленням розповідали про результати своєї роботи, ділилися враженнями та представляли свої успіхи, досягнення, а також звертали увагу й на проблеми, які виникали у процесі практики та на перспективи удосконалення змісту переддипломної практики.

Під час проходження практики магістранти реалізовували навчальну, методичну та наукову роботу, займалися виховною та профорієнтаційною роботою, переймали педагогічний досвід від колег-філологів.

Майбутні фахівці показали належний рівень теоретико-методичної підготовленості до реалізації практичних професійних функцій викладача, продемонстрували сумлінність та творчий підхід до виконання поставлених на період проходження практики завдань.

Керівники практики оцінили роботу кожного практиканта, враховуючи рівень практичної підготовки магістранта, матеріали звітної документації, результати захисту практики.

Важливим аспектом стало опитування магістрантів щодо змісту та форми організації переддипломної практики. Усі отримали анкету, в якій давали чесні відповіді щодо власного бачення такого виду діяльності у ЗВО та рекомендації щодо можливого удосконалення процесу проведення практики для магістрантів. Усі пропозиції враховані кафедрою та будуть узагальнені на сайті кафедри для внесення змін до освітньої програми означеної спеціальності.

Підсумовуючи захист, варто зазначити, що наші магістранти отримали значний практичний досвід викладання у ЗВО та показали гарну професійну підготовку. Бажаємо усім подальших успіхів на філологічній ниві!

Інформація кафедри слов’янської філології