Заняття із «Основ журналістики» у телевізійній студії

«Журналістика – це більше ніж професія. Журналістика – це не тільки репортерство: піти, побачити й розповісти про те, що відбувається. Журналістика – це свого роду спосіб життя»

Любомир Гузар

14 вересня  студенти освітньо-професійних програм: «Філологія. Польська мова та література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література»,  «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», що вивчають вибіркову дисципліну «Основи журналістики» разом із викладачем кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри слов’янської філології Інною Владиславівною Горячок  відвідали головний телеканал області ТВ 7+.

Зустріч видалася неймовірно інформативною та надихаючою. Журналістка Альона Ковальчук, колишня випускниця спеціальності «Філологія. Українська мова та література», поділилася власним досвідом роботи, усіма важливими аспектами діяльності, емоціями та переживаннями, а також провела екскурсію по телевізійній студії.

Журналістика на сьогодні об’єднує весь світ. Саме вона дає можливість тримати руку на пульсі. Журналіст не лише висвітлює події, а й впливає на життя, знає про все раніше за інших. Він може бути свідком усіх подій особисто і його очима це побачить увесь світ. Інформація коштує найдорожче, тому журналіст має бути виваженим, неупередженим, правдивим, відповідальним за своє слово. Саме від журналістів залежить суспільна думка. Журналіст – професія творча, тому важливо розвинути свій талант. Опановуючи теорію та практику, варто вчитися збирати інформацію та її обробляти, оформляти її у формі різних письмових та усних текстів, готувати публікації. Журналіст має бути ерудованим, універсальним, всебічно обізнаним. Саме на таких  ключових аспектах акцентували увагу студентів і керівник телеканалу пан Анатолій, і головний редактор пані Оксана.

Студенти після завершення поділилися своїми враженнями від  відвідин телевізійного каналу

Валерія Самбольська підкреслила: «Сьогодні поринули у світ телевізійної атмосфери та побачили, як все виглядає зсередини. Дякую за цей неймовірний досвід та можливість дізнатись про шлях розвитку у сфері журналіста з перших уст. Дуже надихаюча та цікава зустріч вийшла».

«Сьогодні я вперше відвідала телевізійну студію «TV7+» і це доволі цікавий досвід! Ми поспілкувались зі справжніми журналістами, що щиро люблять власну роботу. Хоч усе й проходило швидко та стисло, проте ми встигли почути про їх досвід та конкретні ситуації з життя, а також – побачити саму студію. Завдяки цій зустрічі можна переконатись, що це складна, відповідальна та дещо нервова професія, але, тим не менш, унікальна! Взагалі ця екскурсія була неочікувана, та я щиро рада, що в мене була можливість побачити все на власні очі та дізнатись багато нової інформації щодо карʼєри у сфері журналістики», – зауважила Еліза.

Генералюк Анна зазначила: «Перш за все хотіла би подякувати за таку можливість показати нам приміщення, де створюють новини. Це був цікавий досвід дізнатися більше про роботу журналіста. Корисно було почути, який шлях потрібно пройти, щоб стати телеведучою і в чому полягає робота редактора. Для себе зрозуміла, що стати журналістом можливо, але потрібно докласти максимум зусиль. Ця професія вимагає неабияких якостей, які потрібно в собі розвивати».

«Насправді, кожен мріяв би заглянути у закулісся таких масштабних проєктів. Для мене завжди було цікаво, як все там відбувається. Ця зустріч з журналістами була дуже корисною, адже хочеться розвиватись різносторонньо, та, можливо, хтось і зацікавився такою професією. Дякуємо Інні Владиславівні», – наголосила Анастасія.

Професія журналіста, про яку ми говорили, відіграє ту чи іншу роль у житті кожної людини – чи це збирач чи приймач інформації. Тому, якщо вибором професії стане журналістика, то слід не забувати, що вона може відіграти важливу роль у житті кожного.

Інна Горячок,
 кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології