День української писемності та мови у Хмельницькому національному університеті

 9 листопада визнано офіційним святом указом Президента України від 6 листопада 1997 року. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме в цей день, після служби в церкві, де молилися та просили в Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів.

Уже стало гарною традицією у Хмельницькому національному університеті відзначати День української писемності та мови низкою заходів.

Почалися святкування ще 6 листопада художньою програмою студентського літературного театру «Глорія» (керівник – Т. П. Коваль) у рамках літературно-мистецького свята «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах», яке відбулося у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці

9 листопада всі охочі, зокрема студенти-філологи спеціальностей «Українська мова і література» та «Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», студенти-іноземці, викладачі кафедр української філології та слов’янської філології писали Радіодиктант національної єдності.

Після диктанту для студентів було проведено брейн-ринг «Чи знаєш ти українську мову», питання до якого підготував завідувач кафедри української філології М. М. Торчинський.

Гра захопила усіх, оскільки питання переважно були спрямовані на визначення загального лінгвістичного рівня. Участь у грі взяли студенти-філологи спеціальностей «Українська мова і література» та «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», причому як стаціонарної, так і заочної форм навчання (магістри-заочники).

Група ФПР-18-1

Група СОУ-19-1

Збірна ФПР-16-1, ФПРм-19-1, ФПРм-18-1

Збірна ФУМм-18-1, ФУМм-19-1, ФПРмз-19-1

Перемогу здобула команда «Сови» (збірна ФУМ-16-1 і СОУ-16-1).

Усім командам вручили смачні призи.

Ще раз вітаємо всіх зі святом – Днем української писемності та мови! Бережімо, плекаймо, цінуймо і розвиваймо нашу рідну українську мову!

Інформація кафедр слов’янської філології та української філології