II Поетичний конкурс польською мовою, започаткований кафедрою слов’янської філології ХНУ

На початку листопада 2021 року кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету продовжила проведення щорічного Поетичного конкурсу польською мовою «Spotkaniа z poezja», який започаткований був кафедрою минулого року. Цьогоріч конкурс вже відбувався вдруге. За умовами заходу, учні різного віку, студенти та дорослі мали можливість продекламувати поезію польських авторів, обравши тематичні різновиди: патріотична, громадянська, пейзажна та інтимна лірика, записати відеоролик і надіслати на електронну адресу пошти кафедри слов’янської філології.

Конкурс започатковано з метою привернення уваги до польської мови як однієї з іноземних мов, якої навчають у Хмельницькому національному університеті, як мови майбутньої професії студентів-полоністів ХНУ, як мови вивчення для всіх охочих з нею познайомитися.

Приємно, що до оргкомітету конкурсу надійшло більше 40 відеоробіт із різних куточків нашої області та країни, але особливу активність проявили учні недільних шкіл та закладів загальної середньої освіти міст Красилова, Старокостянтинова, Ізяслава, Вінниці та Хмельницького, а також Охтирського району Сумської області.

Журі надзвичайно вразили виконавська майстерність, художній рівень обраних творів, оригінальність виконання. Серед учасників було визначено переможців різних номінацій: «Поетичне відчуття», «Тематична глибина», «Виконавська майстерність», «Досконале володіння польською мовою», «Самобутність виконання».

Вітаємо переможців:

Категорія «Діти 9-14 років»

1 місце – Бойко Анна – Wisława Szymborska «Gawenda o miłości do ziemi ojczystej»

2 місце – Шведченко Тимофій – Wanda Grodzienska «Listopad», Кілімнік Наталія – Cesław Janczarski «Leśni żownierzy»

3 місце – Шахрай Єлизавета – Ryszard Przymus «Polska», Рубан Артем – Wladislav Broinewski «Zbierami kasctany»

Категорія «Молодь»

1 місце – Андрейко Катерина – Wisława Szymborska «Nic dwa razy…», Чернявська Анна – Leopold Staff «Jesień»

2 місце – Харченко Анастасія – Taras Szewczenko «Testsment», Карван Евангеліна – JulianTuwim «Ptasieradio»

3 місце – Приподобна Анастасія – Taras Szewczenko «Testsment», Овсянніков В’ячеслав – Krzysztof Kamil Baczyński «Deszcz»

ОСОБЛИВІ ВІДЗНАКИ ОТРИМУЮТЬ У НОМІНАЦІЯХ:

«Поетичне відчуття» – Ставінська Марина, Вербіцька Вероніка, Білійчук Ірина

«Тематична глибина» – Кузема Олександра, Бохан Владислав

«Виконавська майстерність» – Томилець Дар’я, Kaszyna Anna, Саєнко Ангеліна

«Самобутність виконання» – Порицька Софія, Онойко Карина, Podwyszyńska Małgorzata

«Досконале володіння польською мовою» – Голод Тетяна, Sokołowska Olga, Daukszewicz Krzysztof

Всі інші відеороботи учасників конкурсу зберігаються в архіві кафедри слов’янської філології. Роботи переможців будуть розміщені на сайті кафедри. Усі зазначені в умовах конкурсу нагороди переможці обов’язково згодом отримають!

Щиро дякуємо всім учасникам, залюбленим у польську поезію!

Висловлюємо подяку всім педагогам-наставникам: Дарії Денезі, Ірині Ніколайчук, Олені Матвіюк, Олені Удовенко, Світлані Гаврилюк, Світлані Василик, Наталії Титаренко-Бугай, Мар’яні Коць за підтримку та підготовку конкурсантів.

Подібні заходи кафедра слов’янської філології ХНУ проводить систематично: це і організація щорічних всеукраїнських диктантів із польської мови, регіональних й міжнародних олімпіад із польської мови і літератури, історії Польщі, тижнів польської мови у ХНУ. Це й участь студентів у конкурсах декламації, орфографічної грамотності, а також реалізація лінгвістично-дослідницьких напрацювань у реалізації міжнародних польсько-українських проєктів. Ці та інші заходи здійснюються в рамках професійної підготовки майбутніх філологів-полоністів, навчанням яких займається кафедра слов’янської філології ХНУ.

Усіх зацікавлених слов’янською філологією (польською, українською) та можливостями вивчення інших мов, запрошуємо до співпраці!

Усіх, кого цікавить польська мова, як мова майбутньої професії, запрошуємо на навчання!

Інформація кафедри слов’янської філології