КАФЕДРА СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ – УЧАСНИК МІЖНАРОДНОГО УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО ПРОЕКТУ «PL+UA=UE»

 Товариство «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) у 2015 році отримало грант для реалізації міжнародного українсько-польського проекту «PL+UA=UE. Polsko-ukrainskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy», що фінансується Міністерстом закордонних справ Польщі і виконується у рамках програми «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2015 році». Партнером для виконання проекту стала кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету.

Цей грант кафедра отримала після успішної реалізації у 2014 році міжнародного українсько-польського проекту «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету».

Основна мета чинного проекту полягає у сприянні розвитку польської мови в Україні за допомогою застосування інноваційних методів викладання польської мови як іноземної.

У березні 2015 року було підписано угоду про співпрацю у рамках виконання проекту між Хмельницьким національним університетом (Україна) та Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща). В урочистій церемонії взяли участь: проректор з міжнародних зв’язків ХНУ Микола Йохна, директор Українсько-польського центру європейської інтеграції ХНУ Юрій Шалапко, завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська, викладачі-полоністи кафедри слов’янської філології Юлія Серкова та Ірина Сашко, президент Товариства «Інтеграція Європа-Схід» Кшиштоф Каліта, секретар Товариства Магдалена Каліта.

Проект реалізовується у трьох областях України: Хмельницькій, Вінницькій та Житомирській. Партнерами проекту є: Хмельницький національний університет (Українсько-польський центр європейської інтеграції, кафедра слов’янської філології), Спілка вчителів польської мови в Україні (філія у м. Хмельницький), Вінницька культурно-освітня спілка поляків, Вінницький регіональний інформаційний центр «Креатив», музей «Діалог культур» у м. Кельце (Польща).

Умовами проекту передбачалися: зарубіжна практика з вивчення польської мови студентами-полоністами ХНУ у м. Кельце (Польща), літні курси з вивчення польської мови в Україні (Хмельницький, Вінниця), виїзні уроки польської мови в українських загальноосвітніх навчальних закладах України з вивченням польської мови як іноземної (Житомир, Вінниця, Хмельницький), презентації польської культури, традицій і мови з використанням новітніх освітніх технологій.

Завдяки співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» Хмельницького національного університету у червні 2015 року безкоштовно відвідали м. Кельце (Польща) з метою набуття мовної практики: відвідування лекцій, практичних занять, проведення наукових досліджень з польської філології, спілкування з носіями мови, знайомство з історико-культурним надбанням Польщі.

У липні-серпні 2015 року тривали безкоштовні курси з вивчення польської мови в Українсько-польському центрі європейської інтеграції Хмельницького національного університету, які вела для всіх охочих познайомитися із культурою польського народу, набути навичок володіння польською мовою старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ Юлія Серкова.

У вересні 2015 року (протягом трьох тижнів) триває польсько-українська експедиція до Поділля і Житомирщини «Зустрінь Польщу в…» президента Товариства «Інтеграція Європа-Схід» Кшиштофа Каліти та учасників проекту (студенти спеціальності “Філологія. Переклад (польська, російська мови)” Хмельницького національного університету) по загальноосвітніх навчальних закладах з вивченням польської мови з метою пропагування польської історії і культури, залучення охочих до вивчення польської мови, презентації новинок навчально-методичних видань, проведення уроків польської мови як іноземної за допомогою сучасних освітніх технологій, підтримки поляків в Україні.

Завершенням і підведенням підсумків міжнародного польсько-українського проекту «PL+UA=UE. Polsko-ukrainskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy» стане Міжнародна науково-практична конференція «Мовні компетенції як основа професійного і соціального успіху в Європі» (листопад 2015 року, Хмельницький національний університет), до організації і проведення якої зараз готується кафедра слов’янської філології. Тож запрошуємо усіх зацікавлених темою конференції до участі (інформація про конференцію розміщена на сайті Хмельницького національного університету).

До скорих зустрічей!

Інформація кафедри слов’янської філології/