Курси підвищення кваліфікації вчителів польської мови відбулися у Хмельницькому національному університеті

Сучасні тенденції глобалізації та інтеграції світової спільноти неодмінно позначаються на різних аспектах людського буття, не залишається осторонь й освітянська галузь. Сьогодні освіта України перебуває у стані організаційного реформування та модернізації. Відомо, що оволодіння іноземною мовою в умовах сьогодення є не просто необхідністю, а потребою часу, оскільки вона є засобом міжособистісної та міжкультурної комунікації.

Cучасні процеси реформування зумовлені наближенням вітчизняної системи освіти до європейських зразків, стандартизацією підготовки фахівців педагогічної галузі та потребою досягнути високої якості освіти, що передбачає пошук нових методів і форм навчання, тобто запровадження інновацій в освітній процес. Це є закономірним явищем, оскільки поява нововведень спричинена зміною традицій, що спрямовані на забезпечення якісно нового рівня освіти. Як відомо, якість останньої є ключовою категорією нової парадигми освіти та пріоритетним напрямом розвитку освітньої системи України.

Зважаючи на те, що сучасний учитель іноземної, зокрема польської, мови має бути поінформованим про закономірності та сучасні тенденції розвитку іншомовної освіти, нові технології та авторські методики навчання іноземної мови; володіти способами інноватизації професійно-педагогічної діяльності; емоційно позитивно ставитися до проблем оновлення змісту, методів та форм організації іншомовної освіти, доцентом кафедри слов’янської філології, кандидатом педагогічних наук Ранюк Оксаною Петрівною було розроблено сертифікатну програму «ПЛАТФОРМИ CANVA I WORLDWALL У НАВЧАННІ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ».

Основною метою програми було: ознайомлення із можливостями платформ Canva та Worldwall, типами завдань та спектром їх застосування; удосконалення практичних умінь та навичок щодо використання платформ Canva та Worldwall у процесі підготовки до занять та на заняттях з польської мови

Слухачами курсів були вчителі польської мови закладів загальної середньої освіти та  викладачі польської мови закладів вищої освіти з Хмельницького, Хмельницької області, Умані, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Харкова, Львова, Києва, Рівного, Полтави, Донецької області. Заняття зі слухачами проводилися з використанням програми «ZOOM». Було проведено лекцію з теми «Інноваційні технології у навчанні іноземної (польської) мови».

Також проведено декілька практичних занять, що стосувалися розробки дидактичного матеріалу з польської мови на платформах Canva i Wordwall, особливостей використання здобутих знань у Новій українській школі.

Усі матеріали були розроблені викладачем та розміщені на платформі MOODLE ХНУ, відповідно якщо учасник не мав змоги приєднатися під час проведення онлайн-занять, міг самостійно опрацювати пройдений матеріал.

Окрім цього, на підтвердження отриманих знань слухачам курсів необхідно було розробити самостійно матеріали на платформах Canva i Wordwall, з яким всі успішно впоралися. Після завершення курсів учасники поділилися враженнями від курсу.

«Неймовірно класно, сучасно, необхідно в такий час. Дуже приємно поспілкуватися з фаховим спеціалістом, практиком, який розуміє, що таке школа і як працювати безпосередньо з дітьми певних вікових категорій» (Полігас Вікторія, учитель польської мови, української мови і літератури, зарубіжної літератури Хмельницького навчально-виховного об’єднання № 28).

«Дуже цікавий і змістовний курс. Пані Оксана цікаво і доступно пояснює. Під час проходження цього курсу надихалася новими ідеями, які використовуватиму у своїй роботі» (Іванова Вікторія, учитель польської мови Хмельницької міської спілки поляків).

Після успішного завершення навчання на курсах підвищення кваліфікації усі слухачі отримали сертифікати підтвердження.

Кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету продовжуватиме надалі розробляти нові курси відповідно до потреб та інтересів педагогічних працівників. Усіх зацікавлених перспективами підвищення кваліфікації педагогічно-філологічного спрямування (польської, української мов та методик їх викладання) запрошуємо відвідати сайт кафедри слов’янської філології ХНУ: https://ksf.khmnu.edu.ua/ та сторінку Центру післядипломної освіти ХНУ:  https://cpo.khmnu.edu.ua/pidvyshhennya-kvalifikacziyi-pedahohichnykh-pratsivnykiv/

Оксана Ранюк, кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри слов’янської філології