ЗАХОДИ, ЯКІ ОРГАНІЗУВАЛА І ПРОВЕЛА
КАФЕДРА СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ
ПРОТЯГОМ 2014−2024 років

2024 рік

21–22 березня 2024 р. ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурні комунікації в галузі освіти». До участі у конференції зареєструвалися 260 науковців із: 6 країн (Україна, Люксембург, Польща, Туреччина,  Угорщина,  Чехія);  7 наукових  установ  України  та  зарубіжжя, 8 зарубіжних закладів вищої освіти, 47 українських закладів вищої освіти, 24 українських закладів загальної середньої та дошкільної освіти, 12 управлінь, організацій, товариств, спілок.

24 травня 2024 р. ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція з міжнародною участю «Славістичні студії в сучасному філологічно-дидактичному просторі».

2023 рік

24 травня 2023 р.ІІ   студентська   науково-практична   конференція «Славістичні студії в сучасному філологічно-дидактичному просторі».

2022 рік

12 жовтня 2022 р. Всеукраїнський науково-методичний  семінар «Полоністика на Поділлі». Для участі зареєструвалися близько сотні науково- педагогічних та педагогічних працівників із закладів вищої та загальної середньої освіти, а також здобувачів вищої освіти Хмельницького, Києва, Умані, Львова, Кривого Рогу, Вінниці, Житомира, Дрогобича, Первомайська, Старобільська, Маріуполя тощо. За результатами семінару було укладено Альманах.

2021 рік

19  березня  2021 р.  Міжнародна  науково-практична  конференція «Міжкультурні комунікації в галузі освіти» (в онлайн-режимі). До участі у конференції зареєструвалися 268 науковців із: 9 країн (Україна, Чехія, Польща, Туреччина, Білорусь, Словаччина, Німеччина, Румунія, Угорщина); 13 зарубіжних закладів освіти; 57 українських закладів освіти. Учасники конференції на пленарному та секційних засіданнях доповідали українською, польською, словацькою, угорською, румунською, білоруською, чеською, німецькою, англійською мовами.

За  результатами  роботи  конференції  видано  збірник  наукових  праць «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика» (випуск 9). Конференція сприяла набуттю неабиякого досвіду у різноаспектному розвиткові міжкультурної комунікації, налагодженню контактів між освітянами, науковцями, здобувачами освіти із різних закладів вищої освіти України та зарубіжних країн. Одним із рішень ухвали конференції, прийнятої на підсумковому засіданні, стало регулярне проведення міжнародної конференції «Міжкультурні комунікації в галузі освіти» із періодичністю один раз на три роки.

2019 рік

15 жовтня 2019 р. методичний семінар «Інноваційні технології і методики викладання філологічних дисциплін» за участі викладачів кафедри та студентів спеціальностей: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта. Мови та літератури (польська, українська)». Семінар проводився на базі Українсько-польського центру європейської інтеграції, який є лабораторією навчання польської мови у Хмельницькому національному університеті. Викладачі кафедри представили свої методичні напрацювання (друковані) з навчальних дисциплін, які викладають для студентів; зосередили увагу на формах роботи у процесі створення методичного посібника, познайомили зі власною сферою наукових уподобань та заохотили студентів до роботи у проблемних групах та студентських наукових гуртках, а також до спільних реалізацій різних навчально-методичних проектів кафедри, розкрили секрети та показали можливості роботи філолога на посадах викладача, учителя, перекладача, журналіста, редактора, коректора, копірайтера, репетитора, науковця.

2018 рік

18 вересня 2018 р. круглий стіл «Сучасна методика навчання української та іноземної філології ЗЗСО та ЗВО», участь у якому взяли Голуб Ніна Борисівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, Горошкіна Олена Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України, викладачі кафедр слов’янської та української філології, вчителі польської та української мови Хмельницької, Вінницької та Черкаської областей, магістранти та студенти спеціальностей «Філологія» – «Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Українська мова і література».

2016 рік

2 червня 2016 р. – за ініціативи кафедри слов’янської філології відбувся Міжнародний науковий симпозіум «Людина-комунікація-культура. Наукові дебати над суспільно-культурними змінами у сучасній Європі», у якому взяли участь 34 науковці, зокрема професори Люблінського католицького університету Йоана Павла II (Польща) Кшиштоф Лєсьнєвскі та Пьотр Копєц, викладачі кафедри слов’янської філології, учителі польської мови м. Хмельницького та Хмельницької області, студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» Хмельницького національного університету.

2015 рік

27 травня 2015 р. Міжнародна науково-практична конференція «Духовний розвиток особистості в аспекті слов’янського лінгвокраїнознавства». Конференція проводилася у співпраці з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Люблінським католицьким університетом Яна Павла ІІ та Університетом Марії Кюрі-Склодовської (Польща). У конференції взяло участь 134 науковці.

18 листопада 2015 р. Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Kompetencje językowe podstawą sukcesu zawodowego społecznego w Europie» («Мовна компетенція як основа для професійного та соціального успіху в Європі». Конференція проводилася у межах міжнародного українсько- польського проекту «PL+UA=UE. Polsko-ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy», наданого Міністерством закордонних справ Польщі у контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2015 р.». У конференції взяли участь 123 науковці. За матеріалами конференції видано збірник наукових праць «Kompetencje językowe podstawą sukcesu zawodowego i społecznego w Europie».

2014 рік

22 жовтня 2014 р. Міжнародна науково-практична конференція «Język polski w ukraińskiej edukacji – perspektywy w aspekcie integracjie uropejskiej» («Польська мова в українській освіті – перспективи в аспекті європейської інтеграції»). Конференція проводилася у межах міжнародного українсько- польського проекту «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології у Хмельницькому національному університеті», наданого  Міністерством  закордонних  справ  Польщі  у  контексті  гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2014 р».