Новий міжнародний проект на кафедрі слов’янської філології

Влітку 2017 року кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) отримала грант на реалізацію міжнародного проекту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету». Проект фінансується в рамках конкурсу Фундації сприяння полякам на Сході та співфінансується в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.

Партнерами Хмельницького національного університету є: Товариство «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) та Педагогічний університет ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща).

Метою проекту є розвиток польської філології в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету. Проект призначений для підвищення компетенції викладачів кафедри через організацію курсів з методики навчання польської мови та практики-стажування для студентів-полоністів ХНУ у Польщі, а також оновлення навчально-методичної бази традиційних та мультимедійних матеріалів для навчання полоністики на кафедрі. Wspieramy nauke jezyka polskiego na Ukrainie Кафедрою слов’янської філології (за чотири роки від її створення) реалізовуватиметься третій міжнародний українсько-польський проект.

Коротко про історію міжнародних проектів на кафедрі.

У 2015 році кафедра слов’янської філології ХНУ разом з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) отримала грант Міністерства закордонних справ Польщі для реалізації міжнародного українсько-польського проекту «PL+UA=UE. Polsko – ukrainskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy», що виконувався у контексті загального проекту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2015 році».

Основна мета проекту полягала у сприянні розвитку польської мови в Україні за допомогою застосування інноваційних методів викладання польської мови як іноземної.

Кафедра слов’янської філології – учасник міжнародного українсько-польського проекту «PL+UA=UE»

У рамках виконання проекту студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» ХНУ відвідали м. Кельце (Польща) з метою набуття мовної практики: відвідування лекцій, практичних занять, проведення наукових досліджень з польської філології, спілкування з носіями мови, знайомство з історико-культурним надбанням Польщі.

Влітку 2015 року тривали безкоштовні курси з вивчення польської мови в Українсько-польському центрі європейської інтеграції Хмельницького національного університету для всіх охочих познайомитися із культурою польського народу, набути навичок володіння польською мовою.

Восени 2015 року тривала польсько-українська філологічна експедиція до Поділля і Житомирщини «Зустрінь Польщу в…» президента Товариства «Інтеграція Європа-Схід» Кшиштофа Каліти та учасників проекту (студентів-полоністів) по загальноосвітніх навчальних закладах з вивченням польської мови з метою пропагування польської історії і культури, залучення охочих до вивчення польської мови, презентації новинок навчально-методичних видань, проведення уроків польської мови як іноземної за допомогою сучасних освітніх технологій, підтримки поляків в Україні.

Підсумком проекту стала міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Мовні компетенції як основа професійного і соціального успіху в Європі», яка була проведена у Хмельницькому національному університеті (участь взяли 123 особи), та за матеріалами якої видано збірник наукових праць.

У 2014 році кафедра слов’янської філології у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) виграла грант на реалізацію проекту «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології у Хмельницькому національному університеті», який був спрямований на розвиток польської мови. Грант наданий кафедрі слов’янської філології ХНУ Міністерством закордонних справ Польщі у контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії в 2014 році».

За рахунок гранту, фінансованого МЗС Польщі, були придбані сучасні традиційні та мультимедійні матеріали для викладання польської мови. У ході реалізації проекту відбулася організація безкоштовних курсів з вивчення польської мови і знання сучасної Польщі для кандидатів на вивчення польської філології у Хмельницькому національному університеті. Також проектом передбачалася організація безкоштовного навчання, методологічних семінарів та практичних занять у школах м. Кельце (Польща) для викладачів кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету. Науково-методичний візит кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету до Польщі

Завершенням проекту стала міжнародна науково-практична конференція «Польська мова в українській освіті – перспективи в аспекті європейської інтеграції», проведена у Хмельницькому національному університеті. Участь у конференції взяли науковці-лінгвісти і практики-лінгводидакти з українських вищих та загальноосвітніх навчальних закладів міст: Київ, Харків, Глухів, Полтава, Умань, Острог, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, а також польських навчальних закладів міст: Кельце, Сташов, Люблін, Бидгощ, Вроцлав, Лодзь, Варшава. За матеріалами наукових досліджень видано збірник наукових праць.

Реалізація Проекту-2017 є надзвичайно відповідальним та водночас почесним завданням для усієї кафедри! Сподіваємося на його успішність! Запрошуємо усіх охочих до вивчення польської мови на спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» та зацікавлених у підтримці і розвитку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету до співпраці!