Підвищення кваліфікації полоністів кафедри слов’янської філології

 Важливою умовою професійної готовності викладача залишається підвищення кваліфікації. Акцент переноситься з викладання на вивчення, на здобуття нових знань, набуття практичних умінь і навичок, професійних компетентностей. У педагогічну освіту поряд з підвищенням кваліфікації включається вплив соціального та професійного середовища.

Старший викладач кафедри слов’янської філології Оксана Дутковська та магістранти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Марина Хименюк та Дарія Янзюк взяли участь у навчанні з методики викладання польської мови, що відбувалися у два етапи: у Львові та Києві. Стабільний успіх педагога залежить від досвіду в «реальному житті», знання того, що відбувається за межами навчального закладу. Для професійного і методичного вдосконалення, з метою якісного навчання майбутніх вчителів польської мови Оксана Дутковська взяла участь у професійному вдосконаленні на методичному курсі «Szkoła Języka Polskiego Glossa» в Кракові (Польща).

Базою для проведення першого етапу стажування 30.03.2019 у Львові був Національний університет імені Івана Франка, де основна мета семінару «Граматика крок за кроком» – показати, як простим, але цікавим, оригінальним та новим способом впроваджувати й закріплювати граматичні теми.

Тематика семінарів охоплює підготовку живих і творчих занять з граматики; розв’язання питання, як переконати студента, що вивчення граматики комунікаційним методом і тільки польською є ефективним методом, як відійти від перекладу правил рідною для учня мовою; як з теми виділяти те, що є важливим на певному етапі навчання тощо.

Наступний етап здійснення системи курсів проведено в Києві, 25.05.2019, у День слов’янської писемності та культури на базі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Учасники методичного семінару, крім методичного багажу, поновили і збагатили навчально-методичне, наукове та літературне забезпечення для проведення якісних занять з польської мови для студентів-полоністів ХНУ.

По закінченні навчання О.Дутковська, М.Хименюк, Д.Янзюк отримали сертифікати про стажування та підвищення кваліфікації у сфері методики викладання польської мови та літератури.

Бажаємо нашим учасникам подальших творчих успіхів у галузі методики викладання та навчання полоністики!

Інформація кафедр слов’янської філології