Професійна орієнтація для ліцеїстів Комунального закладу загальної середньої освіти Ліцею №18 у Хмельницькому національному університеті

Професійна орієнтація, профорієнтація – захід, спрямований на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй вибрати одну з найбільш підходящих для неї професій із врахуванням потреб виробництва. Це захід, що допомагає людині обрати свою майбутню професію з урахуванням всіх її здібностей, потреб і бажань. Також профорієнтація містить технологію розвитку у майбутнього фахівця позитивного ставлення до праці.

10 квітня 2024 на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету відбувся День відкритих дверей для ліцеїстів 9-11 класів Комунального закладу загальної середньої освіти Ліцею №18.

Ліцеїсти відвідали Хмельницький національний університет із вчителем польської мови Марією Володимирівною Колесник. Зазначимо, що Марія Володимирівна – випускниця нашої магістерської ОПП «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», а сьогодні – успішна вчителька польської мови Ліцею №18 м. Хмельницького.

Зустріч із учасниками профорієнтаційного заходу розпочалася зі знайомства із університетом: насамперед його зовнішня територія, яка навесні по-особливому красиво виглядає, адже око милують квітучі сакури, магнолії, перші квіти на клумбах, а ще ж і аромат який і сонячна погода сприяли піднесеному настрою екскурсантів. Пізніше учні відвідали приймальну комісію університету, де змогли поставити питання про спеціальності університету, нові умови вступу-2024 професіоналам-фахівцям. Не оминули увагою і лекційну аудиторію, яка для учнів є незвичною, адже у школі таких аудиторій немає (тут теж звучали питання і про оцінювання знань студентів у ЗВО, і про види навчальних занять тощо).

«По дорозі» до навчальної аудиторії кафедри заглянули до приміщення гуманітарно-педагогічного факультету, поспілкувавшись із деканом Людмилою Леонідівною Станіславовою. Тут почули і про індивідуальний навчальний план студента, і модульне середовище для навчання, і електронний університет. Ще одним «пунктом призначення» стала кафедра слов’янської філології, де ліцеїсти познайомилися із деякими викладачами, навчальними дисциплінами кафедри, почули про можливості обов’язкового і вибіркового компонентів навчання.  

У сучасній аудиторії кафедри слов’янської філології – Лабораторії Нової української школи відбулося представлення власне самої лабораторії (це важливо для тих абітурієнтів, які обиратимуть педагогічну спеціальність) та презентація освітньо-професійних програм кафедри, зокрема бакалаврського рівня, а це: «Польська мова і література, друга мова – англійська» та «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», яку зробила завідувач кафедри Неля Володимирівна Подлевська. Також майбутніх абітурієнтів ознайомила із можливостями академічної мобільності, міжнародних мовних, перекладацьких та педагогічних практик, дозвіллям студентів, розвитком здобувачів освіти як особистості та можливостями професійного розвитку і кар’єрного росту.

Після екскурсії університетом, ліцеїсти відвідали Українсько-польський центр європейської інтеграції, який є лабораторією навчання польської мови. Цю частину заходу провела для ліцеїстів старший викладач кафедри, викладач польської мови Світлана Василівна Войталюк, під час якої учні мали можливість познайомитися із діяльністю Центру, його структурою, подивитися на навчальні аудиторії, а також пізнавально і розвивально провести час: пограти в слова «Міжмовна омонімія», перевірити рівень знань із польської мови за допомого платформи Kahoot. Учні активно брали участь у грі та демонстрували свої знання з польської мови. Не оминула їх і фізкультхвилинка, де за допомогою карток треба було виконати руханку, з якою усі справилися на відмінно.

«10.04.2024 відвідали Хмельницький національний університет та взяли участь у профорієнтаційному заході щодо спрямування здобувачів освіти, а в майбутньому абітурієнтів, до вибору освітнього напрямку, популяризації вивчення слов‘янських мов (особливо польської на Поділлі), а також знайомство з факультетами і дисциплінами, що пропонуються до вивчення. Щиро дякуємо завідувачеві кафедри слов‘янської філології Нелі Володимирівні Подлевській, деканові гуманітарно-педагогічного факультету Людмилі Леонідівні Станіславовій і старшому викладачеві кафедри Світлані Василівні Войталюк за запрошення та проведення заходу для учнівської молоді» (Марія Володимирівна Колесник, вчитель польської мови Ліцею №18 Хмельницької міської ради).

«Я щиро вдячна за можливість відвідати кафедру слов’янської філології Хмельницького національного університету. Під час екскурсії нам представили комфортні аудиторії та кабінети, особливо цікавим був кабінет для навчання Нової української школи. Щодо програми NAWA, я вражена її пропозиціями для студентів, які навчаються на польській філології. Інформація для вступу була детальною та зрозумілою. Також проведення тесту на польській мові було цікавим доповненням. В цілому, відвідування цього університету залишило найкращі враження і я дізналася багато корисного та цікавого» (Олександра Ткачук, учениця 10-Б класу, Ліцей №18).

«Дякуємо всім організаторам. Було дуже пізнавально та цікаво, ми дізналися для себе щось нове. Особлива подяка Світлані Василівні за цікавий інтерактив та за смаколики» (Аня Стицюк, учениця 9-А класу, Ліцей №18).

«Ми всі дуже вдячні керівництву університету, що запросили наш ліцей та прийняли нас дуже гостинно. Особисто я отримала дуже багато позитивних вражень від цієї зустрічі, адже я дізналася багато інформації про кафедру слов’янської філології та в цілому про вступ до ЗВО. Також було дуже цікаво на інтерактиві у Центрі польської мови. Дякуємо за цікаве та корисне проведення часу та з нетерпінням чекаємо нових зустрічей з вами» (Вікторія Потапчук, учениця 10-Б класу, Ліцей №18).

«Висловлюємо щиру вдячність за запрошення у ваш заклад, за те, що Ви виділили для нас частинку свого часу, щоб поділитися важливою інформацією для нас, як для майбутніх ваших абітурієнтів. Дуже дякуємо за гостинність та за цікаву подачу важливої інформації про ваш ЗВО. Нам дуже сподобалось та ми будемо з нетерпінням чекати на нові заходи від вас» (Марія Павлик, учениця 10-Б класу, Ліцей №18).

«Хочу щиро подякувати Марії Володимирівні за плідну співпрацю, за розумних, активних учнів, котрі продемонстрували високий рівень знань польської мови, цікавість та мотивацію до навчання. Їхні знання, допитливість та готовність до співпраці вражають і надихають. Ваші організаційні здібності та турбота про навчальний процес зробили цю екскурсію особливо цікавою та корисною для учнів. Ще раз дякую за Вашу відданість та професіоналізм!» (Світлана Войталюк, старший викладач кафедри слов’янської філології).

Ми ще раз дякуємо здобувачам освіти Ліцею №18 м. Хмельницького за відвідування Хмельницького національного університету, за знайомство, щирі і добрі слова на нашу адресу; вчителеві польської мови Марії Володимирівні Колесник за гідну підготовку учнів і мотивацію їх до навчання; директорові ліцею Жанні Петрівні Демиденко – за зацікавленість нашими ОПП та постійну підтримку! Звісно ж, запрошуватимемо вас і на наші наступні заходи та щиро сподіваємося на продовження співпраці!

Усіх зацікавлених вступом до Хмельницького національного університету запрошуємо відвідати сайт приймальної комісії: https://pk.khmnu.edu.ua/, а тих, хто цікавиться філологічними і педагогічними спеціальностями –  на сайт кафедри слов’янської філології: https://ksf.khmnu.edu.ua/, зокрема, інформація для абітурієнта:  https://ksf.khmnu.edu.ua/zaproshuyemo-na-navchannya/.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології