Реалізація міжнародного проекту «Чарівна стежка пригод з польською мовою у Свентокшиських горах»

Кафедра слов’янської філології спільно з міжнародним партнером – Товариством «Інтеграція Європа-Схід» реалізовує міжнародний проект «Чарівна стежка пригод з польською мовою у Свентокшиських горах». Проект фінансувався в рамках конкурсу Фундації «Допомога полякам на Сході» та співфінансувався в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.

У рамках реалізації цього проекту з 17 до 22 жовтня 20 молодих людей віком 17-18 років, зокрема студенти 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша польська» відвідали м. Кельце (Польща) з метою підвищення рівня знань з польської мови та набуття комунікативних компетенцій, а також участі в театральних та літературних семінарах, класах зі створення іміджу в засобах масової інформації, створенні анімаційно-театральних постановок, знайомства з культурним надбанням польського народу тощо.

Варто зазначити, що програма візиту була надзвичайно насиченою та різноманітною. Це і цікаві екскурсії до Музею Діалогу культур та Народного музею, пізнавальні відвідини геопарку та технологічного парку, зустрічі з головним редактором журналу «Made in Swіentokrzyskіe», неймовірні майстер-класи з акторської майстерності та виявлення лідерських здібностей, дизайнерський проект зі створення логотипу, похід в гори та до монастиря і, звичайно, практика спілкування польською мовою.

Найзахопливіша частина цього проекту (це думка всіх членів групи) – це візит до Технологічного парку м. Кельце та Енергетичного центру науки, де можна було власноруч переконатися в дії багатьох наукових процесів та природних явищ.

Щирі емоції та задоволення від пізнання нового переповнювали молодих людей на всіх тих заходах, що для них представили організатори проекту. Втома під пішохідних маршрутів та неймовірно позитивна атмосфера супроводжували наше перебування у затишному та привітному місті Кельце, у яке хочеться повертатися знову.

На завершення візиту група приготувала президенту товариства «Інтеграція Європа-Схід» приємний пісенний сюрприз.

Висловлюємо щиру подяку нашому міжнародному партнерові – Товариству «Інтеграція Європа-Схід» (президент Кшиштоф Каліта) за вмілу організацію навчання і відпочинку групи учасників проекту, за можливість для студентів-полоністів першого року навчання познайомитися з традиціями та культурою Польщі, відчути тонкощі мовних особливостей у носіїв польської мови, набути нових навичок комунікації та розвитку творчих особливостей.