Співпраця Хмельницького національного університету та Комплексу шкіл № 3 м. Кельце (Польща)

27 листопада 2023 року відбувся робочий візит ректора Хмельницького національного університету Сергія Матюха до Комплексу шкіл №3 м.Кельце (Польща) (у складі VII Загальноосвітній ліцей імені Юзефа Пілсудського та Технікум №8 імені Марії Склодовської-Кюрі), у рамках якого відбулася зустріч із його директором Івоною Кієвскою та підписання угоди про співпрацю.

Співпраця ХНУ та Комплексу шкіл у Кельцах триває уже тривалий час, адже учителем польської мови у Школі працює випускниця Хмельницького національного університету, магістр спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Олена Рябошапка. Для нас почесно, що Олена навчає польської мови польських дітей, що свідчить про високий рівень її професійних компетентностей. Також нещодавно на кафедрі слов’янської філології ХНУ Олена Рябошапка провела гостьове заняття «Коучинг у навчанні польської мови» для студентів-полоністів, тема якого зацікавила багатьох присутніх слухачів і викликала жваве обговорення: https://ksf.khmnu.edu.ua/kouchyng-u-navchanni-polskoyi-movy-gostove-zanyattya-vchytelya-polskoyi-movy-liczeyu-m-kelcze-polshha/

Підписання угоди про освітню та наукову діяльність Хмельницького національного університету та Комплексу шкіл № 3 стало логічним продовженням співпраці.

На перспективу планується, за пропозицією директора Комплексу шкіл № 3 м. Кельце, проходження педагогічної практики нашими студентами-полоністами, майбутніми учителями польської мови, на базі їхнього навчального закладу. Також до участі у міжнародній науково-практичній конференції ХНУ «Міжкультурні комунікації в освіті» (що відбудеться у березні 2024 року) та публікацій у збірнику наукових праць кафедри слов’янської філології ХНУ «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика» запрошено учителів польської мови з метою апробації їхніх науково-методичних досягнень. Запланована спільна участь викладачів-полоністів обох закладів у методичних засіданнях і взаємопроведенні гостьових занять із полоністики.

Тож щиро дякуємо керівникам закладів освіти за налагодження співпраці (підписання угоди) та очікуємо успішної спільної освітньої та наукової діяльності у перспективі.

Відділ зв’язків з громадськістю,

кафедра слов’янської філології ХНУ