Участь полоністів ХНУ у IX Всеукраїнській науково-практичній конференції «Лінгвістичні студії молодих дослідників»

«Кожен з нас – це частина суспільства, що розвивається у геометричній прогресії. Культура та мова є нерозривними процесами, участь у яких беруть різні учасники суспільного, політичного, наукового життя.

Значну увагу, звичайно, варто приділити молодому поколінню науковців, дослідників, які в майбутньому будуть виконувати важливі функції у науковій та педагогічній діяльності.

Зважаючи на складну ситуацію у нашій державі, всі продовжують виконувати свої функції на так званому «науковому фронті», і кожен на своєму, бо такі ми вже українці, завжди працюємо, завжди зібрані та готові до будь-яких подій» (Зоряна Шаховал, викладача кафедри слов’янської філології).

Так, і в нашому науковому суспільстві відбуваються знакові події. Однією із таких є ІХ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Лінгвістичні студії молодих дослідників», організована 23 травня Рівненським державним гуманітарним університетом, кафедрою української мови ім. професора Каленика Федоровича Шульжука спільно із кафедрою слов’янської філології Хмельницького національного університету та кафедрою української мови Волинського національного університету імені Лесі Українки. Спільна конференція – це результат багаторічної співпраці між кафедрами.

Традиційно, усе почалося з вітань, отримання напутніх слів та побажання успіхів у доповідях молодим дослідникам. Учасники пригадували діяльність кафедри української мови під керівництвом Каленика Федоровича Шульжука – великого науковця, прекрасної людини, автора низки праць із синтаксису української мови, якими послуговуються наші студенти й сьогодні.

На конференції було презентовано велику кількість доповідей молодих науковців, викладачів та здобувачів вищої освіти різних навчальних закладів.

Від викладацького складу Хмельницького національного університету були заявлені виступи З.І. Шаховал («Мовна освіта й культура мовлення»), Н. В. Подлевської («Комунікативна культура учасників освітнього процесу як складник корпоративної культури»), Н.М. Торчинської («Засоби ускладнення простого речення в польській мові»), Л. В. Терещенко («Лексичні новації у найменуванні осіб за їх соціальною належністю в сучасному інформаційному просторі»), із-поміж них й аспірантів М. І. Коваль («Використання інтернет-технологій під час формування соціокультурної компетентності») та С.В. Войталюк («Комплекс вправ для вдосконалення правописних навичок у майбутніх учителів польської мови»).

Приємно вражені силою та наполегливістю здобувачів вищої освіти, які так змістовно та самовіддано розкривали теми своїх доповідей. Серед учасників були і наші магістранти:

Сікора Олександра («Світосприйняття українського і польського народів у мовному вираженні (на прикладі художніх творів);

Возняк Анна («Засоби лексичної конотації в українській мові»);

Подольська Марина («Структура, семантика, функції назв космічних об’єктів у романі Станіслава Лема «Соляріс»);

Токолова Алла («Антонімічні пари дієслів мовлення роману А. Сапковського «Відьмак»);

Шарманова Наталія («Мовно-комунікативні аспекти української афористики»);

Жуковська Іванна («Засоби зображення російсько-української війни в засобах масової інформації України і світу»);

Корнило Андрій («Лексико-семантичні та лексико-граматичні перекладацькі трансформації у відтворенні образних порівнянь при перекладі з польської мови»);

Колеснікова Юлія («Мовна освіта і культура мови в контексті історичного розвитку регіонів України»).

Для здобувачів вищої освіти участь у конференції – це формування культури наукового мовлення, уміння вести дискусію, обмін науковими ідеями і, звісно ж, апробація результатів кваліфікаційної роботи як обов’язковий складник магістерського дослідження.

Інформація кафедри слов’янської філології