Участь полоністів у щорічній Всеукраїнській конференції «Актуальні проблеми лінгвістики та лінгводидактики»

Студентська наукова робота у ЗВО посідає чільне місце в освітньому процесі, оскільки здобувачі вищої освіти мають можливість випробувати власні здібності та реалізувати себе шляхом участі у конференціях, семінарах, вебінарах, тренінгах та можуть надрукувати власні напрацювання (тези, статті) у збірниках наукових праць.

У травні в Україні стало традиційним проведення різноманітних наукових заходів, присвячених Дню вишиванки, Дню науки в Україні, Дню слов’янської писемності і культури, Дню філолога тощо. Сьогодні завдяки різним дистанційним технологіям усі охочі можуть доєднатися до будь-якого освітнього заходу, чим і користуються здобувачі освіти кафедри слов’янської філології.

11 травня 2023 року здобувачі вищої освіти взяли участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми лінгвістики та лінгводидактики», організована Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, де співорганізатором був і Хмельницький національний університет (зокрема, Н. В. Подлевська – член оргкомітету).

З вітальним словом до всіх учасників звернулися представники керівництва університету і побажали учасникам плідної праці та цікавих дискусій. Заявлена конференція проводиться вже понад 10 років і об’єднує студентську молодь з різних навчальних закладів України. Хмельницькі філологи – постійні учасники цього заходу, за що організатори особливо подякували.

Саме тут цього року мали змогу отримати досвід наукового спілкування магістранти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», із-поміж яких:

Арзуманян Ані. Метеорологічна лексика в польській та українській мовах: системний переклад; Бойко Світлана. Фіксація гендерних стереотипів у польських лексикографічних працях; Кузьмінчук Оксана. Здобутки сучасної польської фразеології в контексті новітніх парадигм лінгвістичних досліджень (науковий керівник – О. П. Ранюк);

Возняк Анна. Лексична конотація в мовній культурі українського народу; Жуковська Іванна. Мовні засоби вираження російсько-української війни у ЗМІ України; Сікора Олександра. Ціннісна картина світу українського народу в художніх творах  (науковий керівник – Н. В. Подлевська);

Колеснікова Юлія. Відтворення архетипних реалій польських легенд у сучасному українському перекладознавстві; Семенюк Станіслава. Перекладознавчі особливості польськомовної літератури жахів (науковий керівник – С. В. Войталюк);

та магістранти і бакалаври – члени наукового гуртка «Полоністичні студії» (науковий керівник – Н. М. Торчинська): група ФППм-22 – Крупіна Тетяна (Типологія заголовків, побудованих за зразком підрядних речень, у польському медіапросторі), Куць Марія (Етноніми на позначення поляків в українській фразеології), Боднарчук Мар’яна (Епітети на позначення зимової природи в польській поезії), група СОП-20 – Карапозюк Уляна (Абревіатури-омоніми в українсько-польському медіа просторі), група СОП-21 – Бойко Анастасія (Онімна лексика у структурі комерціонімів Хмельницького), Халецька Анастасія (Помилки у рекламних текстах медіапростору Хмельницького), які долучилися до обговорення доповідей на секційних засіданнях.

Участь здобувачів вищої освіти у наукових конференціях дозволяють формувати навички наукової дискусії, спонукають до початку або продовження наукової роботи, до з’ясування кола зацікавлень молодого науковця, сприяють виробленню наукових компетентностей тощо.

Детальніша інформація про конференцію у програмі: https://ksf.khmnu.edu.ua/programy-konferenczij/

Наталія Торчинська, к.філол.н, доцент, відповідальна за наукову
діяльність кафедри слов’янської філології