Участь здобувачів вищої освіти у Наукових читаннях молодих дослідників у Кривому Розі

Кожна наукова конференція як форма самонавчання спрямована на підтримку і розвиток наукової діяльності здобувачів вищої освіти, дозволяє виявити інтелектуальні і творчі здібності, формує зацікавлення науково-дослідною роботою, виробляє навички публічного виступу, уміння захищати власні наукові напрацювання. Тому кафедра слов’янської філології спонукає своїх студентів до активної участі у конференціях, семінарах, вебінарах.

17 травня 2023 року здобувачі вищої освіти бакалаврського (ОПП «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та «Філологія. Польська мова і література, друга мова – англійська») та магістерського («Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша польська») рівнів взяли участь у «Наукових читаннях молодих дослідників до Міжнародного дня слов’янської писемності», які відбулися на базі Криворізького державного педагогічного університету.

До учасників із вітальним словом та побажаннями плідної конференції, цікавих дискусій звернулися представники ректорату, факультету, завідувач кафедри.

У пленарному засіданні поряд із представниками Криворізького державного педагогічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету «Львівська політехніка», ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (Полтава), Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща) з темою «Czesław Miłosz – człowiek wobec historii» взяв участь студент групи СОП-20, член наукового гуртка «Полоністичні студії» Максим Козоріз (науковий керівник – Ю.І.Серкова)

Решта учасників – здобувачів освіти при кафедрі слов’янської філології, частина з яких є членами гуртка «Полоністичні студії», мали можливість презентувати результати досліджень на засіданнях секцій:

1.Функціювання мовних одиниць у різних суспільних практиках: Лясковська А. (ФППм-22), Бойко А. (СОП-21) (науковий керівник – Н.М. Торчинська);

2. Мовні знаки в діахронії та синхронії: Боднарчук М. (ФППм-22), Карапозюк У. (СОП-20) (науковий керівник – Н.М. Торчинська);

3.Мова засобів масової комунікації. Соціолінгвістичні студії: Жуковська І. (ФППм-22) (науковий керівник – Н.В. Подлевська); Семенюк С. (ФППм-22) (науковий керівник – С.В.Войталюк); Крупіна Т. (ФППм-22), Халецька А. (СОП-21) (науковий керівник – Н.М. Торчинська);

4.Дискурсивні особливості вітчизняного письменства: Бойко С. (ФПП-22) (науковий керівник – О. П. Ранюк); Сікора О. (ФПП-22), Возняк А. (ФПП-22) (науковий керівник – Н.В. Подлевська); Токолова А. (ФППм-22), Корнило А. (ФППм-22) (науковий керівник – Л. В. Терещенко); Левчик Т. (науковий керівник – Н.М. Торчинська); Колоднюк В. (СОП-20) (науковий керівник – Ю.І.Серкова);

5.Дискурс і фраземіка. Паремія в дискурсі: Кузьмінчук О. (ФППм-22) (науковий керівник – О.П.Ранюк); Куць М. (ФППм-22), Шемчук А. (ФППм-22) (науковий керівник – Н.М. Торчинська);

6.Актуальні питання лінгводидактики: Колеснікова Ю. (ФПП-22) (науковий керівник – С.В.Войталюк).

Для магістрантів це була можливість апробації перших напрацювань із теми кваліфікаційних робіт.

Особливий інтерес на секційному засіданні викликала доповідь «Типи антропонімів у романі С. Лема «Соляріс» Марини Подольської (ФППм-22) (науковий керівник – Л.В. Терещенко).

Отже, студентська конференція всеукраїнського рівня – це можливість випробувати себе як науковця й оратора, це можливість почути отримати нову інформацію, почути інший погляд на досліджувану проблему та відкрити нові перспективи і, зрештою, це спілкування представників різних навчальних закладів і можливість усвідомлення себе як людини, здатної до творчого наукового пошуку.

Додаткова інформація на сайті Криворізького державного педагогічного університету: https://kdpu.edu.ua/ukrainskoi-movy/zahalna-informatsiia/novyny-ta-oholoshennia/22439-naukovi-chytannia-molodykh-doslidnykiv-shliakhy-do-piznannia-movy-ta-dosvid-naukovoho-spilkuvannia.html

Детальніша інформація про конференцію: https://ksf.khmnu.edu.ua/programy-konferenczij/

Наталія Торчинська, к.філол.н, доцент, відповідальна за
наукову діяльність кафедри слов’янської філології