«Україна та Польща – в солідарності разом». Участь полоністів ХНУ у парламентському уроці Освітнього центру Верховної Ради України

Щорічно 11 листопада Республіка Польща відзначає свій День незалежності. Цього дня до вітань дружній Польщі приєднується й українська спільнота.

Так, 10 листопада Освітній центр Верховної Ради України організував для всіх поціновувачів демократичних цінностей парламентський урок на тему «Україна та Польща – в солідарності разом».

«Відвідавши урок Освітнього Центру Верховної Ради України, я почув безліч цінних думок від представників українського та польського парламентів. Я впевнився в незламності наших добросусідських відносин. Взаємне розуміння важливості свободи – це саме те, що хочеться бачити в нелегкий час війни. Дякую за чудовий урок. Слава Україні! Niech żyje Wolna i Niepodległa Polska!» (Артем Корчагін, студент 1 курсу спеціальності «Польська мова і література, друга мова – англійська»).

«10.11.2022 р. з нагоди Дня Незалежності Польщі взяла участь у Międzynarodowej Lekcji Parlamentarnej «Ukraina i Polska – solidarni razem» («Україна та Польща – в солідарності разом»), організованій Освітнім центром Верховної Ради України за участю депутатів Сейму Республіки Польща Лідії Бурзинської та Міхала Щерби, члена Парламентської асамблеї НАТО, Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО; а також заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Польщі Василя Зварича.

У процесі онлайн-заходу українські й польські учасники дізналися про міцні зв’язки між обома країнами, що склалися за довготривалу історію міждержавних взаємин: історію спільної боротьби за свободу і незалежність Польщі й України, новітній етап розвитку міжпарламентських відносин, дипломатичні зв’язки та законодавче підґрунтя між незалежними країнами. Наскрізною лінією стала неоціненна підтримка українців дружньою Польщею з перших днів повномасштабної російської агресії.

Участь відомих політиків і громадських діячів у міжнародному освітньому заході сприяло посиленню розуміння визначальних, методологічних засад міждержавних взаємин між Україною та Польщею, репрезентації спільних суспільно-політичних цінностей у світовому просторі.

Особливу увагу приділено також просвітницьким матеріалам за тематикою заходу, освітньо-методичному відеоконтенту й інтерактивній взаємодії між учасниками у формі вікторини. У процесі перебігу міжнародного уроку наша увага була спрямована на опанування й закріплення відомостей з різних галузей знань у світлі міждержавних стосунків у гуманітарній, економічній і соціальній сферах. Важливим є й те, що доповідачі й модератори акцентували на перспективах багатопланових двосторонніх відносин.

Тому кожному свідомому українцю варто привітати братній народ:

Niepodległośc Polska to jest і Niepodległośc Ukrainy! Dziękujemy bardzo za pomoc! Ukraina I Polska solidarni!

На сьогодні для мене як магістранти-полоністки пріоритетом є те, що польська культура, польська мова і писемність – це духовні надбання сестринської держави, яка надає максимальну підтримку Україні в різних суспільних царинах. У нас дійсно тісні історичні, національно-культурні, суспільно-політичні та економічні традиції між польською й українською націями. Ми спільно ідемо вперед широкими цивілізаційними шляхами!» (Наталя Шарманова, магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»).

          До цього дня студенти кафедри слов’янської філології організували флешмоб у вайбер-групі «Полоністи ХНУ» зі словами вітання польському народові з нагоди їхнього державного свята. Ось декілька цитат:

          «Dziękujemy za to, że  jesteście prawdziwymi przyjaciółmi, że  macie wielkie Serca , za to, że razem jesteśmy jak rodzina. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości!» (Ліна Ляпіна, магістрантка 2 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»).

          «Ukraińcy są bardzo wdzięczni Polakom za wielką pomoc w walce o naszą prawdę i wolność! Gratulujemy Polakom Dnia Niepodległości. Razem do Niepodległości!» (Артем Сафронов, магістрант 2 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»).

          «Niepodległośc Polska to jest і Niepodległośc Ukrainy! Dziękujemy bardzo za pomoc! Ukraina I Polska solidarni! Польська культура, польська мова і писемність – це духовні надбання сестринської держави, яка нині надає максимальну підтримку Україні в різних суспільних царинах. У нас дійсно тісні історичні, національно-культурні, суспільно-політичні та економічні традиції між польською й українською націями. Ми спільно ідемо вперед цивілізаційними шляхами!»  (Наталя Шарманова, магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»).

          «Dziękuję Ci Polsko, że wyciągnęłaś pomocną dłoń w tak trudnym dla nas czasie! Niech żyje Polska!» (Катерина Андрейко, студентка 4 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»).

          «Droga Polsko z okazji Święta Niepodległości wszystkim gratuluję i dziękuję za pomoc dla naszego kraju» (Каріна Гнатюк, студентка 1 курсу спеціальності «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)».

Тож приєднуємося до усіх вітань і щирих побажань польському народові з нагоди їхнього свята – Дня незалежності. Дякуємо за дружню підтримку українського народу у цей нелегкий для нього час. Разом до перемоги!

Інформація кафедри слов’янської філології