Відзначення Міжнародного дня рідної мови на кафедрі слов’янської філології

 21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою підтримки мови як ознаки культурної приналежності особи.

Щороку 21 лютого цьому святу надається особливого значення, оскільки розуміємо, що для кожної свідомої людини означає її рідна мова. З історією свята, метою і завданнями його відзначення можна ознайомитися із різних джерел. Традицією стало й відзначення свята на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету:

● Міжнародний день рідної мови (2014 рiк)

● 21 лютого – Міжнародний день рідної мови (2016 рiк)

● Участь студентів-полоністів у відзначенні Міжнародного дня рідної мови (2019 рiк)

● Міжнародний день рідної мови на кафедрі слов’янської філології (2021 рiк)

Цього року також студенти спеціальностей кафедри доєдналися до відзначення Міжнародного дня рідної мови, презентувавши свої ідеї.

Студенти 1 курсу ФППА-21 освітньої програми «Польська мова та література, друга мова – англійська» підготували мотиваційний плакат про цінність рідної мови та значення для власного розвитку вивчення інших мов.

Студенти 1 курсу СОП-21 освітньої програми «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» підготували також мотиваційний плакат про необмежені можливості пізнання рідної мови.

Студенти 2 курсу СОП-20 освітньої програми «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» підготували флешмоб «Вивчайте, любіть свою мову!»

Студенти-магістранти 1 курсу ФПРмз-21 освітньої програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» зі своїми вихованцями також мали можливість організувати відповідні заходи на місці роботи до свята:

Дякуємо усім, хто долучився до відзначення Міжнародного дня рідної мови та взяв активну участь у заходах, приурочених до цього дня!

Додаткова інформація на сайті ХНУ: https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?r=8&p=31035

Інформація кафедри слов’янської філології