Вручення відзнаки Міністерства освіти і науки України завідувачеві кафедри слов’янської філології

3 лютого 2023 року на засіданні Вченої ради  Хмельницького національного університету ректор Сергій Матюх вручив відзнаки Міністерства освіти і науки України за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Грамотою Міністерства освіти і науки України  нагородили завідувача кафедри слов’янської філології, кандидата педагогічних наук, доцента Нелю Подлевську.

Детальніша інформація на сайті університету: https://khmnu.edu.ua/vruchennya-vidznak-ministerstva-osvity-i-nauky-ukrayinyvruchennya-vidznak-ministerstva-osvity-i-nauky-ukrayiny/

Неля Володимирівна Подлевська, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ, педагог із 30-річним стажем.

За період роботи на посаді завідувача кафедри слов’янської філології показала себе як досвідчений та компетентний керівник (кафедра нагороджена 8 грамотами ХНУ: за високі результати у рейтинговій оцінці науково-педагогічних працівників університету, науково-дослідній роботі, за вагомі здобутки у реалізації міжнародних проектів, значний внесок у забезпечення високого міжнародного визнання університету та особистий рейтинг завідувача кафедри.

Під керівництвом Подлевської Н. В. кафедра 8 разів вигравала міжнародні гранти і ставала виконавцем 8 міжнародних українсько-польських проєктів спільно з Товариством «Інтеграція Європа-Схід», «Допомога полякам на Сході» (Польща), фінансованих Міністерством закордонних справ Польщі, Канцелярією Президента Республіки Польща, результатом чого є поповнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази ХНУ, здійснення міжнародної організаційно-методичної та наукової діяльності, проведено 5 міжнародних науково-практичних конференцій, за результатами яких видано збірники наукових праць. Кафедрою започатковано щорічне видання збірника наукових праць «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика» (12 видань).

За ініціативи Подлевської Н. В. у 2017 р. відкрито магістратуру за спеціальністю «Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», а у 2018 році відкрито нову спеціальність «Середня освіта (Мова і література (польська))».

Подлевська Н. В. постійно підвищує кваліфікацію з методики викладання філологічних дисциплін. Проходила міжнародні стажування з методики викладання польської мови у м. Кельце, Люблін, Краків, Вроцлав (Польща), а також у закладах вищої освіти України.

Здійснює керівництво науковою діяльністю здобувачів наукового ступеня кандидата педагогічних наук. Під її керівництвом захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук Ранюк О.В. Є автором близько 80 наукових, навчально-методичних праць у галузі методики викладання української та польської мов, учасником понад 100 науково-практичних конференцій різних рівнів, експертом та опонентом кандидатських дисертацій із педагогічних спеціальностей. Багато років голова журі секції «Українська мова» конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України (м. Хмельницький), предметної комісії з української мови МАН (Хмельницька обл.), олімпіад та конкурсів з української та польської мов.

На громадських засадах є головою Бібліотечної ради ХНУ. Веде активну діяльність з підвищення рівня культури спілкування студентів (учасник понад 30 передач «Рідна мова» та «Джерела» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» з тем формування культури спілкування, мовленнєвого етикету, розвитку комунікативних здібностей студентів). Н. В. Подлевська є здібним науковцем та вмілим педагогом, що забезпечує високий рівень підготовки сучасних фахівців із філології.

Додаткова інформація про науково-педагогічну діяльність  Н.В. Подлевської: https://ksf.khmnu.edu.ua/podlevska-nelya-volodymyrivnaa/

Колектив кафедри слов’янської філології щиро вітає свого завідувача із заслуженою нагородою – Грамотою Міністерства освіти і науки України – та бажає подальших успіхів на професійній ниві, здобуття високих вершин, реалізації сучасних завдань і планів у розвитку кафедри слов’янської філології, досягнення нових перспектив, здійснення бажань і мрій!

Інформація кафедри слов’янської філології