Всеукраїнська студентська олімпіада з польської мови і культури у Хмельницькому національному університеті

1-2 грудня 2023 року у Хмельницькому національному університеті відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з польської мови і культури.

Олімпіаду провела кафедра слов’янської філології ХНУ у співпраці зі Спілкою вчителів-полоністів України (Хмельницьке обласне відділення), за підтримки Fundacji «Pomoc Polakom na Wschodzie» im. Jana Olszewskiego (Польща) та за фінансування Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki (Польща).

До участі в олімпіаді було зареєстровано 46 учасників-студентів, що вивчають польську мову, із ЗВО України: Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Хмельницького національного університету.

Урочисте відкриття олімпіади розпочалося хвилиною мовчання  про загиблих у російсько-українській війні, після якої прозвучав гімн України.

Участь у відкритті олімпіади взяв проректор з наукової роботи ХНУ Олег Синюк, зазначивши про важливість проведення такого заходу у стінах ХНУ як елементу студентської наукової діяльності, яка об’єднує найсильніших представників студентської молоді серед знавців польської мови і культури, а також сприяє новим знайомствам та перспективам подальшої співпраці, побажавши перемоги найсильнішим.

Завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська наголосила на основних перевагах та досягненнях кафедри, яка здійснює підготовку майбутніх філологів-полоністів (перекладачів, учителів, викладачів), на матеріально-технічному та кадровому забезпеченні, міжнародних проєктах, у яких беруть участь студенти полоністичних спеціальностей, студентській діяльності (навчальній, науковій, громадській), закликавши до співпраці присутніх студентів із різних куточків України.

Художня частина відкриття олімпіади супроводжувалася патріотичною піснею про Україну у виконанні Анастасії Горячок (учениця Ліцею №3 ім. Артема Мазура), поезією польською мовою під акомпанемент гітари (виконавці Діана Гаврилюк та Максим Козоріз – студенти-полоністи ХНУ) та пісні польською мовою у виконанні доцента кафедри Оксани Ранюк та студентів-полоністів Уляни Карапозюк, Анастасії Бойко та Анастасії Храпак.

Після урочистого відкриття олімпіади всі учасники приступили до найосновнішого – власне олімпіади – тобто виконання завдань.

Виконання завдань складалися із двох частин: письмового та усного етапів.

Однак сигнали повітряної тривоги змусили всіх учасників покинути затишну й теплу залу та переміститися в укриття (аудиторію), де вони й продовжили виконання олімпіадних завдань письмової частини.

Поки компетентне журі (із представників-викладачів різних закладів вищої освіти, що прибули на олімпіаду) перевіряли письмові роботи, усі учасники перемістилися в Українсько-польський центр європейської інтеграції ХНУ, де відбувалася усна частина олімпіади. Учасники олімпіади мали можливість побачити сучасну навчально-методичну базу УПЦЄІ ХНУ, в умовах якої щоденно ведеться підготовка майбутніх перекладачів та вчителів-полоністів.

Як і було передбачено умовами олімпіади, усі учасники отримали сертифікати учасника олімпіади, а їхні керівники – подяки за підготовку студентів до серйозного і відповідального моменту у їхньому житті – Всеукраїнської олімпіади!

Наступного дня, 2 грудня, були підведені остаточні підсумки Всеукраїнської студентської олімпіади з польської мови і культури, проведеної у Хмельницькому національному університеті.

Хочемо зазначити, що роль грали навіть пів бала чи десята частина бала. Адже на олімпіаду прибули дійсно сильні студенти – найкращі серед полоністів своїх ЗВО.

До речі, цього дня студенти зібралися уже в Лабораторії Нової української школи, яку нещодавно відкрито у ХНУ. Учасники-студенти різних ЗВО були приємно вражені новітнім та сучасним обладнанням, яке використовується щоденно у навчальному процесі підготовки майбутніх педагогів-полоністів.

Переможці II Всеукраїнської студентської олімпіади з польської мови і культури:

1 місце:

Стельмах Катерина – Хмельницький національний університет;

Кутова Катерина – Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка;

2 місце:

Панчук Іванна – Хмельницький національний університет;

Підгорна Юлія – Львівський національний університет імені Івана Франка;

Печеніна Валентина – Київський національний лінгвістичний університет;

3 місце:

Федосова Яна – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;

Левицька Марія – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;

Ковальська Вікторія – Волинський національний університет імені Лесі Українки;

Литвинова Тетяна – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;

Щипановська Софія – Хмельницький національний університет.

Ми щиро вітаємо переможців II Всеукраїнської студентської олімпіади з польської мови і культури, що відбулася у Хмельницькому національному університеті! Дякуємо всім учасникам олімпіади за бажання позмагатися та з’ясувати власний рівень знань! Дякуємо керівникам, які підготували студентів до участі в олімпіаді!

Щиро дякуємо Хмельницькому обласному відділенню Спілки вчителів-полоністів України за співпрацю, Fundacji «Pomoc Polakom na Wschodzie» im. Jana Olszewskiego (Польща) за організацію та Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki (Польща) за фінансування олімпіади.

Сподіваємося, що й наступного року у нас буде можливість зібрати ще більшу кількість учасників олімпіади – поціновувачів польської мови і культури, охочих позмагатися у своїх знаннях та отримати відзнаки й нагороди.

Відеосюжет про олімпіаду можна переглянути за покликанням:

А усіх зацікавлених співпрацею запрошуємо відвідати сайт кафедри слов’янської філології ХНУ: https://ksf.khmnu.edu.ua/

Інформація кафедри слов’янської філології