Викладачі кафедри слов’янської філології ХНУ – члени журі фінального IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови

Протягом 16-17 квітня 2024 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбувався IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови (Ogólnoukraińska Olimpiada Języka Polskiego (rok akademicki 2023−2024, Winnica)). Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національний центр «Мала академія наук», Департамент гуманітарної політики Вінницької обласної державної (військової) адміністрації, КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та Всеукраїнський координаційно-методичний центр вивчення польської мови і культури при Спілці вчителів-полоністів України.

Участь узяли 34 учасники – школярі 9, 10 та 11 класів із 12 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Рівненської, Хмельницької та міста Києва.

Для кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету за честь, що цьогоріч членами журі було обрано два викладачі кафедри – кандидата педагогічних наук, доцента Ранюк Оксану Петрівну та доктора філософії в галузі «Гуманітарні науки», викладача Мороз Тетяну Олександрівну.

Змагання проводилися дистанційно з використанням додатка Google Meet у два тури – письмовий (25 тестових завдань із граматики) та усний (монологічне висловлювання учасника олімпіади з теми, яку визначало журі).

Модератором та головою журі учнівської олімпіади була кандидат педагогічних наук, завідувач відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури, в.о. доцента кафедри філології та гуманітарних наук Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» Коваленко Лариса Василівна. Пані Лариса ознайомила усіх учасників олімпіади зі структурно-часовим путівничком, правилами проведення заходу, а також організаційними питаннями.

Урочисте відкриття олімпіади розпочалося о 9:30 звучанням гімнів України та Польщі.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися – директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації, голова оргкомітету олімпіади Буняк Володимир Сергійович; перший проректор з науково-методичної роботи КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Рябоконь Ольга Володимирівна, а також заступниця директора МАН з наукової роботи Анна Грітчина.

Письмовий тур олімпіади передбачав виконання 25 тестових завдань закритого типу з граматики польської мови за покликаннями на Google Форми. Варто зауважити, що обов’язковою умовою в олімпіаді, яка проходила онлайн, було увімкнення веб-камер учасників протягом усього часу, відведеного для складання завдань (як письмового, так і усного туру).

Для проведення усного туру було створено три вебінарні кімнати (Google Meet) окремо за класами (для 9, 10 та 11 класів), у які члени журі почергово запрошували учасників олімпіади.

Викладач кафедри Мороз Тетяна Олександрівна була членом журі усного туру у вебінарній кімнаті для учнів 10 класу.

Для кожного учасника олімпіади члени журі пропонували дві теми на вибір, із яких учні мали змогу обрати одну. Зазначимо, що теми для усного туру, правила, вимоги, критерії оцінювання монологічних висловлювань учасників олімпіади були попередньо надані учням для ознайомлення. Усі учасники олімпіади, зокрема 10 класу, гідно виступили, продемонстрували високий рівень володіння усною польською мовою та літературою.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Ранюк Оксана Петрівна була залучена як експерт-консультант. Оксана Петрівна почергово відвідувала кожну із вебінарних кімнат, зокрема спостерігала за виконанням завдань, роботою членів журі, оцінюванням учасників; надавала науково-методичну допомогу. Оксана Петрівна була уповноважена у сприянні вирішення суперечливих питань, ситуацій, якщо такі виникали під час проведення олімпіади, а також могла брати участь у розгляді апеляцій щодо правильності та об’єктивності оцінювання виконаних завдань.

На щастя, цього року апеляційних заяв від учасників олімпіади не було, що свідчить про високий рівень проведення заходу та високу кваліфікацію членів журі.

Після завершення олімпіади усі члени журі зібралися для внесення результатів учасників до протоколів.

17 квітня о 15:00 відбулося підсумкове засідання членів журі, на якому було затверджено Спільне рішення оргкомітету та журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови, а також визначено переможців олімпіади.

Щиро вітаємо усіх учасників олімпіади. Бажаємо їм подальших успіхів, нових досягнень та творчої наснаги.

За високий рівень професіоналізму, особистий внесок у підтримку учнівської молоді та роботу у складі журі IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови відзначені подяками Президента МАН України викладачі кафедри слов’янської філології Оксана Ранюк та Тетяна Мороз.

Дякуємо організаторам олімпіади за змогу бути частинкою такого заходу. Як показує досвід, проведення олімпіад – це особливе випробування, яке не просто тестує знання учнів, а й гартує їхню зібраність, ерудованість, їхнє вміння критично мислити та відповідати на запитання.

Із детальнішою інформацією про переможців Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови можете ознайомитися на сайті КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти»: https://academia.vinnica.ua/index.php/en/news/2080-iv-etap-vseukrajinskoji-uchnivskoji-olimpiadi-z-polskoji-movi

Тетяна Мороз, викладач кафедри слов’янської філології