Зустріч із випускницею магістратури «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» ХНУ, стипендіаткою програми NAWA Лілією Кільбіцькою

24 грудня 2020 року в онлайн-режимі відбулася зустріч гаранта освітньої програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» ХНУ кандидата філологічних наук, доцента кафедри слов’янської філології Наталії Торчинської із випускницею магістратури означеної ОП, стипендіаткою програми NAWA Лілією Кільбіцькою. На зустрічі були присутні також завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська, декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Людмила Станіславова, старший викладач кафедри слов’янської філології Людмила Терещенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Інна Горячок, старший викладач Оксана Ранюк.

Метою зустрічі стало обговорення магістерської полоністичної освітньої програми ХНУ, навчальних планів, робочих програм деяких навчальних дисциплін щодо порівняльного аспекту «Україна-Польща» та з метою удосконалення освітньої програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» у Хмельницькому національному університеті.

Лілія Кільбіцька поділилася досвідом навчання полоністики у польському ЗВО – Лодзькому університеті, порівнявши викладання полоністики з українським ЗВО (який щойно закінчила) – Хмельницьким національним університетом. Можемо сказати, що переваги і недоліки є, як в одному, так і в іншому ЗВО. Звісно ж, маємо підходити до змін, обравши найбільш логічний та оптимальний варіант змін, урахувавши контингент, менталітет та потреби українського магістранта з орієнтацією на європейський простір та професійне призначення.

Така зустріч стала дуже важливим аспектом для подальшої роботи над удосконаленням освітньої програми. До речі, також будуть враховані й анкети (опитування) цьогорічних випускників магістратури, які вони надсилали на адресу електронної пошти кафедри слов’янської філології.

Такий вид роботи не єдиний. До цього були зустрічі і зі стейкхолдерами, і випускниками, і магістрантами, і викладачами, і перекладачами. Усі пропозиції намагаємося враховувати та прагнемо до досконалості магістерської освітньої програми.

Відео зустрічі зберігається в архіві кафедри слов’янської філології.

Інформація кафедри слов’янської філології