Академічна мобільність студентів і викладачів кафедри
Академічна мобільність – можливість навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти (науковій установі) на території України чи поза її межами, без відрахування чи звільнення з основного місця навчання чи роботи (Відповідно до Закону України «Про вищу освіту») https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/osvita-za-kordonom/akademichna-mobilnist
12 серпня 2015 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову №579 «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/579-2015-%D0%BF#Text
Детальніша інформація про організацію академічної мобільності у Хмельницькому національному університеті розміщена у:
* « Положенні про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Хмельницького національного університету» від 28.10.2021 р.
*«Положенні про порядок визнання та перезарахування результатів навчання здобувачів вищої освіти у ХНУ» від 01.07.2022 р.
Загальна інформація про можливості здійснення академічної мобільності розміщена на сайті відділу міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету, якою охоче користуються наші студенти http://interdept.khnu.km.ua/en/erasmus/
Діяльність у сфері академічних обмінів та співпраці кафедри слов’янської філології з іншими навчальними закладами та установами розміщена на сайті кафедри
Все ж окремі її елементи подаємо нижче.
2023 рік – «Краків, з його багатою історією та архітектурною красою, пропонує безліч чудових можливостей для зимового відпочинку та розваг. І цей зимовий відпочинок спробувала я, студентка ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» кафедри слов’янської філології Анастасія Бойко (СОП-21).
2023 рік – із 23 до 26 листопада старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Світлана Войталюк взяла участь у міжнародному семінарі «З двох зроби три», організованого Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego (Фундацією Кшижова для порозуміння європейського) та Фундацією TRIYOU, що відбувався у містечку Кшижова (Польща). Участь у семінарі стала можливою як відповідь на запрошення Фундації для викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ.
2023 рік – 20 листопада 2023 року у Варшавському університеті (Польща) відбулися урочистості з нагоди вручення відзнак міжнародного рівня «Polonikum-2023»! Участь у відзначенні кафедри слов’янської філології нагородою взяла завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська.
2023 рік – із 4 до 13 листопада 2023 року тривав 13 Міжнародний з’їзд молоді полонійної «Orle Gniazdo», організоване Великопольським відділом від спілки «Wspólnota Polska» в Познані (Польща), де відповідно до запрошення Спілки та наказу КП-170 «Про направлення здобувачів вищої освіти для виконання програми академічної мобільності» по Хмельницькому національному університету від 1.11.2023 р. брали участь студентки-полоністки 4-го курсу Софія Щипановська (ОПП «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»)та Вероніка Алмасова (ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська»).
2023 рік – з 22 до 28 жовтня 2023 року тривала Міжнародна літня школа «Educational management and creating new study offer» від Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, де мала честь брати участь Інна Горячок, завідувач відділу навчально-виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології разом із колегами інших ЗВО України.
2023 рік – протягом 27 вересня – 30 вересня 2023 року доцент кафедри слов’янської філології Оксана Ранюк реалізовувала програму академічної мобільності, взявши участь у стаціонарному навчанні на міжнародних курсах підвищення кваліфікації «Nauczyciel polonijny u źródła» у Варшаві, організованому Центром удосконалення розвитку польської освіти за кордоном (ORPEG, Польща) для викладачів і вчителів польської мови.
2023 рік – відповідно до наказу №130-КП «Про направлення здобувачів освіти на виконання програми академічної мобільності» від 19.09.2023 року по ХНУ 12 студентів-полоністів кафедри слов’янської філології ОПП: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (магістратура), «Польська мова та література, друга мова – англійська» (бакалаврат), «Середня освіта (Мови та літератури (польська, українська))» (бакалаврат) взяли участь у реалізації програми академічної мобільності під час участі у Всесвітньому ювілейному конгресі молоді «KopernikCamp», що відбувався з 21 до 24 вересня у Лідзбарку Вармінському (Польща), організатором якого стала Фундація «WspólnotaPolska».
2023 рік – відповідно до розпорядження по гуманітарно-педагогічному факультеті Хмельницького національного університету студентки-полоністки 2-4 курсів ОПП «Середня освіта (Мови та літератури (польська, українська))» та «Польська мова і література, друга мова – англійська» з 18 до 20 вересня відвідали м. Варшава (Польща) (навчальна екскурсія) з метою пізнання історії, традицій, культури Польщі, та звісно ж, підвищення рівня володіння польською мовою, опинившись серед її мовних носіїв, що є надзвичайно важливим для майбутніх фахівців із полоністики.
2023 рік – 24-30 серпня з ініціативи заступника начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна була організована туристично-пізнавальна поїздка дітей українських військовослужбовців (чиї батьки є учасниками бойових дій, загинули або зникли безвісти) до Пшишєка (Республіка Польща). Магістрантка 1 курсу ОПП «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету Катерина Стельмах була запрошена до участі в цьому проєкті у ролі опікуна і перекладача з польської та української мов.
2023 рік – 15-25 серпня 2023 року в Українсько-польському центрі європейської інтеграції відбулася Літня мовна школа «Lato z językiem polskim» для вступників-полоністів (першокурсників ХНУ) ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», а також для майбутніх абітурієнтів-полоністів (старшокласників ЗЗСО), які планують навчатися на спеціальностях кафедри слов’янської філології, організована і проведена старшими викладачами кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлією Серковою і Світланою Войталюк.
2023 рік – наші магістри-полоністки Катерина Стингач та Олена Удовенко удруге отримали стипендію NAWA – Польського національного агентства з питань академічного обміну та пройшли курс навчання для вчителів та викладачів (kurs letorski) у Літній школі польської мови та культури Сілезького університету в м. Катовіце (далі Школа). Про минулорічну подію (участь у Літній школі наших магістрантом уперше) ми повідомляли (https://ksf.khmnu.edu.ua/magistrantky-polonistky-hnu-uchasnyczi-litnoyi-shkoly-polskoyi-movy-ta-literatury-silezkogo-universytetu-za-programoyu-nawa/). Цього року стипендію також отримали їхні одногрупниці Ліна Ляпіна та Олена Матвіюк, які також взяли участь у Літній школі. https://ksf.khmnu.edu.ua/tradycziyi-navchannya-magistriv-hnu-u-litnij-shkoli-polskoyi-movy-ta-kultury-silezkogo-universytetu-polshha/
2023 рік – У період з 31 липня до 20 серпня 2023 року проходило навчання в Літній школі NAWA, де студентки-магістрантки другого курсу кафедри слов’янської філології зі спеціальності «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» Світлана Бойко іНаталя Шармановаскористалися такою можливістю та взяли участь у літньому онлайн-курсі, який проводить Центр польської мови для іноземців Лодзького університету за фінансової підтримки Польського національного агентства академічних обмінів NAWA у рамках програми «Літні курси».
2023 рік – Відкритість перекладача у сприйнятті інших культур – про академічну мобільність студентів- полоністів ХНУ у Лодзькому університеті (Польща). Реалізація програми академічної мобільності магістрантки ФППмз-22 Шармангової Наталії та студентка ФППА-22 Корчагіна Артема
2023 рік – із 16 до 23 липня міжнародна участь студенток- полоністок ХНУ Анастасії Бойко та Катерини Українець у польсько- німецько-українському проєкті«Мистецтво без кордонів» у партнерстві з Erasmus+, який реалізовувала Фундація «Кшижова для порозуміння європейського»
2023 рік – із 1 до 21 липня підвищення рівня володіння польською мовою у Літній школі Сілезького університету (Польща) магістранткою ФППмз-22 Краснюк Ларисою
2023 рік – Навчання за програмами подвійних дипломів із польської філології у Хмельницькому національному університеті! Піписання угод із Університетом імені Адама Міцкевича у Познані (Польща)
2023 рік – викладач кафедри слов’янської філології ХНУ Юлія Сєркова представляла Україну на Світовому конгресі польської освіти і науки за кордоном (Варшава)
2023 рік – із 6 до 11 лютого 2023 року Фундація «Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiedo» організовувала проєкт «Przygoda zimowa» – це була програма міжнародного обміну дітей (8-13 років) із Польщі, Німеччини та України. Перекладачем української групи була студентка 1 курсу магістратури за спеціальністю «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» групи ФППм-22 Лілія Яворська.
2023 рік – протягом 13 березня – 25 березня 2023 року старший викладач кафедри слов’янської філології Світлана Войталюк взяла участь у міжнародних курсах підвищення кваліфікації «Język polski jako obcy wraz z komponentem regulacji emocjonalnej», організованих фундацією SOK (Польща) для викладачів і вчителів, які викладають польську мову як іноземну.
2023 рік – із 19 до 25 березня студенти-полоністи Хмельницького національного університету, зокрема, студентки бакалаврату ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))»: Каріна Гнатюк (1 курс), Анастасія Бойко (2 курс), Уляна Карапозюк (3 курс) та студентка магістратури ОПП «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Марина Подольська (1 курс), взяли участь у реалізації програми міжнародної академічної мобільності, перебуваючи у Літній мовній школі «Міжнародні полоністичні студії», організованій Університетом імені Адама Міцкевича у Познані (Польща).
2023 рік – протягом 19-25 березня 2023 року викладачі та здобувачі вищої освіти Хмельницького національного університету разом з іншими представниками академічної спільноти України (зокрема Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (координатора від України), Херсонського державного університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Переяславського університету імені Григорія Сковороди) взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності, організованої Університетом імені Адама Міцкевича в м. Познань (Польща).
2023 рік – відповідно до реалізації програми «Ласкаво просимо до Польщі», організованої та фінансованої Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA) та в рамках проєкту під назвою «Гданський технологічний університет – сучасне та дружнє місце для іноземних студентів» завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, кандидат педагогічних наук, доцент Неля ПОДЛЕВСЬКА взяла участь у міжнародній конференції «Welcome to Gdańsk Tech» (16-17 березня 2023 року у м. Гданськ (Польща)), що присвячена розвитку полоністики поза межами Польщі.
2023 рік – із 6 до 11 лютого 2023 року Фундація «Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiedo» організовувала проєкт «Przygoda zimowa» – це була програма міжнародного обміну дітей (8-13 років) із Польщі, Німеччини та України. Опікунами і перекладачами української групи були випускниця 2021 року кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету (а зараз учитель польської мови та української мови у Старочуднівськогутянському та Романівському ліцеях Романівської громади Житомирської області) Віта Карпінська і студентка 1 курсу магістратури за спеціальністю «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» групи ФППм-22 Лілія Яворська.
2023 рік – 30-31 січня та 1 лютого 2023 року на платформі zoom відбувалися спільні зустрічі молодих полоністів Хмельницького національного університету та Волинського національного університету імені Лесі Українки. Приємно, що більше 70 учасників з двох закладів вищої освіти відвідали Зимову школу майбутнього вчителя польської мови, організовану кафедрою полоністики та перекладу Волинського національного університету імені Лесі Українки (керівник Зимової школи – доцент кафедри, кандидат філологічних наук Юлія Васейко). Учасниками від Хмельницького національного університету були студенти спеціальності «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», зокрема члени наукового гуртка «Педагогічна майстерня філолога», керівник – доцент кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук Інна Горячок.
2022 рік – протягом 28 листопада – 3 грудня 2022 року студенти-полоністи Хмельницького національного університету, завдяки підтримці багаторічного міжнародного партнера кафедри слов’янської філології Товариства «Інтеграція Європа-Схід» (Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód, http://www.siew.org.pl/) і його президента Кшиштофа Каліти, перебували на міжнародній мовній і педагогічній практиці у м.Кельце (Польща).
2022 рік – відповідно до умов виконання програми Erasmus+ (співпраця Хмельницького національного університету та Вроцлавського університету (Польща)) з 5 до 12 вересня 2022 року відбувалося стажування завідувача кафедри слов’янської філології, кандидата педагогічних наук, доцента Нелі Подлевської у Вроцлавському університеті.
2022 рік – магістрантки уже другого курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська» Катерина Стингач та Олена Удовенко влітку отримали стипендію на Літній курс польської мови та літератури NAWA-2022, яким було передбачено навчання у Літній школі польської мови та літератури Сілезького університету, м. Цешин (Uniwersytet Śląski – Wydziały w Cieszynie). Директор Літньої школи – професор Йоланта Тамбор.
2022 рік – протягом 8 днів викладачі Варшавського університету (Польща) реалізовували міжнародний доброчинний проєкт «Солідарні з Україною» для вчителів/ викладачів/ майбутніх фахівців-філологів, які викладають/ викладатимуть польську мову як іноземну. Ці заняття розглядаємо як методичну допомогу для педагогів, які починають працювати вчителями/викладачами польської мови для іноземців. Особливо актуальними такі заняття стали для наших майбутніх полоністів – студентів спеціальностей кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови та літератури (польська, українська», які брали активну участь у всіх заняттях центру Полонікум Варшавського університету
2022 рік – підвищення кваліфікації «Особливості навчання польської мови в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» на курсах Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти для учителів польської мови України проходили завідувач кафедри слов’янської філології, к. пед. н., доц. Н. Подлевська та ст. викл. кафедри, к. пед. н. О. Ранюк.
2021 рік – із вересня до грудня 2021 року Посольство Республіки Польща спільно із керівництвом замків у Польщі (Королівський замок на Вавелі, Королівський замок в Сандомирі, Королівський замок в Мальборку, Жупний замок у Величці, Люблінський замок, Резиденція Вілянув, Королівський замок у Варшаві) реалізували проєкт «Замкові бесіди» для всіх, хто цікавиться польською історією та культурою. Участь у всіх подорожах польських королівських резиденцій взяли студенти-полоністи ХНУ, що навчаються за освітніми програмами: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)»
2021 рік – 4 грудня 2021 року на запрошення Вроцлавського університету студенти освітніх програм: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету взяли участь у майстер-класах із перекладу, що організовував Вроцлавський університет. /
2021 рік – завідувач кафедри, к. пед. н., доц.. Н. Подлевська та к. філол. н., доц. Н. Торчинська проходять міжнародне стажування у рамках проєкту Erasmus+ на тему «Інноваційні технології у викладанні філологічних дисциплін» в Ататюркському університеті (Туреччина) (без відриву від виробництва)
Участь викладачів-філологів Хмельницького національного університету у Міжнародному симпозіумі (Туреччина)
Зустріч студентів-філологів Хмельницького національного університету зі студентами Ататюркського університету
Зустріч представників Хмельницького національного університету та Ататюркського університету у рамках реалізації програми Erasmus+
Визнання результатів міжнародного стажування за програмою Erasmus+
2021 рік – відповідно до виконання умов міжнародної програми INTEURO Освіта, створеної в рамках проєкту Товариства Інтеграція Європа-Схід «Свентокшиське – добре сусідство для інтеграції іноземців» (Польща) з метою набуття мовної практики з польської мови і літератури, контекстів польської культури, основ міжкультурної комунікації та проблем перекладу магістранти-полоністи та викладачі кафедри слов’янської філології ХНУ брали участь у реалізації міжнародного проєкту у м. Кельце (Польща)
2021 рік – завідувач кафедри Н. Подлевська проходила стажування у Міжнародному історико-біографічному інституті (Дубай-Нью-Йорк-Рим-Єрусалим-Пекін) для керівників закладів освіти, наукових та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти без відриву від виробництва у дистанційному форматі на платформі Телеграм. Тема підвищення кваліфікації «Разом із визначними лідерами сучасності: цінності, досвід, знання, компетентності і технології для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу».
2020 рік – завідувач кафедри слов’янської філології, к. пед. н. Подлевська Н. В. та доцент кафедри, к. філол. н. Торчинська Н. М. підвищили кваліфікацію в рамках міжнародного стажування у м. Люблін (Польща) на тему «Хмарні сервіси для онлайн-навчання на прикладі платформи Zoom» у дистанційному режимі
2020 рік – стипендіатки програма NAWA – 8 студенток (4 бакалаврів і 4 магістранток) спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету: Глуцька Марина, Колодко Каміла, Тонкошкура Віта, Старух Аліна, Коростіль Юлія, Дроник Дарина, Атаманчук Вікторія, Чорноус Вероніка поглиблюють знання з мови, літератури, культури, історії Польщі, що стане у нагоді в їх професійному житті, а також набувають комунікативних і професійних навичок задля функціонування в сучасному світі. Студентки протягом 2019-2020 н.р. перебувають на навчанні у Вищій державній східноєвропейській школі в Перемишлі (Польща)
Студенти-полоністи ХНУ поглиблюють професійні компетентності у Вищій державній східноєвропейській школі Перемишля
Студентська мобільність – це чудово!
Вивчення полоністики у двох країнах!
Академічна студентська мобільність – це завжди нові можливості!
Зустріч зі студентами-стипендіатами програми NAWA на кафедрі слов’янської філології
2019 рік – 18 студентів різних курсів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та два викладачі кафедри слов’янської філології: к. пед. н., доц. Горячок І. В. та ст. викл. Ранюк О. П. відвідали м. Кельце (Польща) з метою підвищення методичної кваліфікації викладачів та результатів навчання студентів-полоністів відповідно до виконання умов міжнародного проєкту «Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»
«Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету»
Студентські відгуки про участь у міжнародному польсько-українському проєкті «Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»
2019 рік – робота і навчання на березі Чорного моря в Болгарії – учасники студентки-полоністки Діана Гагаріна та Ірина Кицька
2019 рік – старший викладач кафедри слов’янської філології Оксана Дутковська та магістранти спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Марина Хименюк та Дарія Янзюк взяли участь у навчанні з методики викладання польської мови, що відбувалися у два етапи: у Львові та Києві. Для професійного і методичного вдосконалення, з метою якісного навчання майбутніх учителів польської мови Оксана Дутковська взяла участь у професійному вдосконаленні на методичному курсі «Szkoła Języka Polskiego Glossa» в Кракові (Польща)
2019 рік – 8 студентів (4 бакалаврів 3 курсу і 4 магістрантів 1 курсу) ХНУ спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» стали стипендіатами програми NAWA. Оскільки кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету вже не перший рік співпрацює з Державною вищою східноєвропейською школою у м. Перемишлі (Польща), то й логічно, що студенти обрали для свого навчання саме цей заклад вищої освіти. Між ХНУ та ДВСШ узгоджені навчальні плани, за якими навчатимуться студенти- стипендіати NAWA
2019 рік – в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ відбулася зустріч студентів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» із проректором Державної вищої східноєвропейської школи у м. Перемишлі Славоміром Солецкі. Метою візиту стало узгодження питань щодо участі студентів-полоністів ХНУ в стипендіальній програмі NAWA (Національне агентство з академічного обміну студентами) та майбутнього навчання за програмою NAWA у Державній вищій східноєвропейській школі у м. Перемишлі
2018 рік – участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків в Україні, створення власних проєктів за грантові кошти
Участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків
Реалізація проекту «Солодка зима»
2018 рік – студенти 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша польська» відвідали м. Кельце (Польща) з метою підвищення рівня знань з польської мови та набуття комунікативних компетенцій, а також участі в театральних та літературних семінарах, класах зі створення іміджу в ЗМІ, знайомства з культурним надбанням польського народу тощо у рамках виконання міжнародного проекту «Пригоди з польською мовою в горах Свєнтокшиських»
«Чарівним шляхом з польською мовою у горах Свентокшиських»
«Чарівна стежка пригод з польською мовою у Свентокшиських горах»
2018 рік – п. Ева Калета, вчитель польської мови у Навчально-виховному комплексі шкіл у м. Сташів (Польща), у ХНУ читала лекції учасникам курсів із використання новітніх європейських методик викладання польської мови; проводила психолого-педагогічні та мовні тренінги, елементи яких можуть використовуватися на заняттях з польської мови; вела практичні заняття з використанням інтерактивних методик навчання польської мови як іноземної у рамках реалізації міжнародного проєкту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»
2018 рік – студенти-полоністи спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)», викладачі кафедри ХНУ і вчителі польської мови Поділля відвідали м. Кельце (Польща) з метою підвищення професійних компетенцій (участь у Європейському форумі освітніх технологій та інновацій, навчання на методичних і мовних курсах, відвідування навчальних закладів тощо) у рамках реалізації міжнародного проєкту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»
2018 рік – студенти-полоністи ІІ і ІІI курсів перебували на літній мовній практиці у Польщі (м. Варшава) із керівником практики старшим викладачем кафедри слов’янської філології Оксаною Дутковською
2017 рік – група викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ взяла участь у підвищенні кваліфікації на методично-дидактичних курсах у Педагогічному університеті ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща) відповідно до виконання плану заходів міжнародного проєкту «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»
2017 рік – група студентів-полоністів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» ХНУ зі старшим викладачем кафедри О. Б. Дутковською з метою набуття досвіду практичного застосування мови у галузях освіти, науки та культури в польському середовищі перебували у м. Кельце (Польща) відповідно до виконання плану заходів міжнародного проєкту кафедри «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ»
2016 рік – студентки-філологи 4 курсу Бішарєва Катерина та Федорович Крістіна взяли участь у II Forum Młodych Polakуw у м. Івано-Франківську
2016 рік – делегація (викладачі і студенти кафедри слов’янської філології у т.ч.) ХНУ відвідала місто Торунь Куявсько-Поморського воєводства в рамках проведення фестивалю «Синтез мистецтв» у м.Бидгощ на запрошення керівництва Ради, а також відбувся зворотній візит до ХНУ
2016 рік – навчальна перекладацька практика 5 студентів кафедри у Шльонському університеті (м. Катовіце, Польща)
2016 рік – стажування студентки кафедри Загаєвської Лізи у Словаччині (програма Еразмус+)
2015 рік – студенти-філологи Хмельницького національного університету взяли участь у семінарі для вчителів польської мови, що відбувався в Загальноукраїнському координаційно-методичному центрі вивчення польської мови та культури у Дрогобичі, а також у Дрогобицькій спеціалізованій загальноосвітній школі №3
2015 рік – студенти 3 курсу кафедри слов’янської філології під керівництвом старшого викладача Юлії Серкової відвідали Державну вищу східноєвропейську школу Перемишля у південно-східній Польщі, перебуваючи на практиці – заняттях, які зорганізував польський ЗВО: навчання з польської мови, літератури, історії польської культури, знайомство з традиціями, історією та мистецтвом польського народу
2014 рік – викладачі кафедри слов’янської філології підвищували кваліфікацію у м. Кельце (Польща) (зустрічі, лекції, майстер-класи, методичні семінари) у рамках реалізації проєкту кафедри «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету»